EN

20.04.2021, 10:12 Wersja do druku

Białystok. Teatr Dramatyczny z dofinansowaniem na zakup oświetlenia

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało Teatrowi Dramatycznemu dofinansowanie na zakup sprzętu oświetleniowego i multimedialnego. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu „Infrastruktura kultury 2021”.

Na zdj. "Hobbit"

Celem zadania jest zakup sprzętu scenotechnicznego na potrzeby codziennej działalności Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instytucja jest miejscem o niezwykle bogatej tradycji, która w 2019 roku świętowała jubileusz 75-lecia. Ta długa historia wiąże się nieodzownie ze stanem infrastrukturalnym budynku i jego wyposażeniem. Teatr został wybudowany w 1938 roku, a następnie odbudowany po wojnie, w 1948 roku. Od tamtego czasu, a więc w ciągu 70 lat, budynek nie był ani razu gruntownie remontowany.

– Dziękuję Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za kolejne dofinansowanie. Dzięki wsparciu w poprzednich latach mogliśmy już zadbać o wyposażenie teatru w sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy oraz multimedialny. Mimo tego potrzeby związane ze scenotechniką są w dalszym ciągu duże. Cieszę się, że w tym roku będziemy mogli zrealizować drugi etap tego zadania – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Instytucji często brakuje sprzętów będących standardem wyposażenia nie tylko w teatrach, lecz także w innych obiektach. Teatr nieustannie dąży do podnoszenia jakości wystawianych sztuk, a przyznana dotacja może to ułatwić w trakcie rozpoczynjącej się w tym roku modernizacji.

– Cieszymy się z przyznanych funduszy na zakup sprzętu, ponieważ usprawni to funkcjonowanie Teatru w najbliższym czasie. Aby w trakcie remontu móc prowadzić dalszą działalność, musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie, którego będziemy mogli używać do prezentacji spektakli poza naszą siedzibą. Zakupione elementy oświetlenia i multimediów będą wielofunkcyjne, ponieważ najpierw zostaną wykorzystane mobilnie, w czasie gdy w teatrze będzie trwała modernizacja, a następnie po jego zakończeniu w odnowionym budynku – dodaje Martyna Zaniewska, Zastępca Dyrektora.

Teatr Dramatyczny pozyskał na realizację zadania 195 000 zł.


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne