EN

13.05.2023, 10:45 Wersja do druku

Białystok. Pracownia Teatralna zaprasza na darmowe spektakle w ramach projektu „Spektakle dla sąsiadów”

 Projekt "Spektakle dla sąsiadów" to najnowsza propozycja obejmująca prezentację spektakli w Pracowni Teatralnej - miejscu w którym, pod czujnym okiem założycielki, aktorki Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej, dzieje się magia. Wstęp jest bezpłatny, a do wyboru mamy spektakl dla dzieci i dla dorosłych. Pierwsza prezentacja już w najbliższą niedzielę przy ul. Mickiewicza 71A w Białymstoku.

fot. mat. organizatora

- Dlaczego warto odwiedzić Pracownię Teatralną w tę niedzielę - zastanawia się Justyna Godlewska-Kruczkowska. - Dlatego, że "Granica" to świetne przedstawienie, w którym Karolina Mazurek zabiera nas w podróż w czasie pociągiem relacji Grodno-Białystok. Ale nie tylko. Będzie to też wyjątkowa okazja by poznać nas i naszą Pracownię.

I to wszystko za darmo. A to za sprawą wsparcia miasta i projektowi, który pomaga realizować małe przedsięwzięcia osiedlowe.

- Będzie można spotkać się z nie tylko z sąsiadami, ale i z teatrem, kulturą - zapewnia Godlewska-Kruczkowska. - By odpocząć, pośmiać się i wzruszyć oraz by miło spędzić niedzielne popołudnie. Dzielimy się z państwem, z ogromną radością, wszystkim co mamy w naszym teatralnym domu.

A jest tego sporo. W ramach projektu zaprezentowane zostaną spektakle "Granica" dla widzów dorosłych oraz "Przygody (z) Pozytywki" - dla dzieci. Wszystko to w siedzibie Fundacji Pracownia Teatralna, przy ul. Mickiewicza 71A w Białymstoku. Po każdym spektaklu zaplanowane jest spotkanie artystów i twórców z lokalną publicznością.

- Grać dla dzieci jest o tyle trudno, że dziecko zawsze powie prawdę - mówi Karolina Mazurek, aktorka. - Nie boi się powiedzieć, że coś mu się nie podoba. Widz dorosły będzie to ukrywał, natomiast dziecko szczerze powie, że coś jest nie tak. Ale jest to też niesamowicie piękne i cudowne, kiedy dzieci chcą ze mną wchodzić w interakcje, chcą razem z detektywem rozwiązywać zagadki i chcą pomagać nam rozwikłać tajemnice zaginionych przedmiotów.

Poprzez realizację darmowych pokazów spektakli Pracownia przyczynia się do promocji kultury niezależnej i offowych twórców. Ma też szansę stać się miejscem integracji kulturalnej mieszkańców osiedla Mickiewicza. Twórcy zapewniają, że chcą również zaktywizować osoby starsze z osiedla do aktywności kulturalnej.

- To są nasze spektakle stypendialne - mój i mojej żony Karoliny - mówi Anton Ilyin, reżyser, instruktor teatralny. - I chcemy, żeby one żyły. Żeby nie zniknęły po dwóch czy trzech zagraniach w ramach stypendium. Pragniemy też, by mieszkańcy osiedla Mickiewicza i wszyscy białostoczanie mogli nas poznać i zobaczyć, że sztuka w Białymstoku nie tworzy się tylko w teatrach instytucjonalnych, czy bardziej znanych zespołach offowych. Chcemy pokazać, że są młodzi twórcy którzy tworzą, chcą tworzyć i robią fajne rzeczy. Mamy przestrzeń, co jest ważne. I jeśli tylko widz będzie zainteresowany, to my z chęcią będziemy grać.

W ramach projektu będzie można zobaczyć następujące spektakle:

14 maja o godz. 17 - "Granica"
3 czerwca o godz. 17 - „Przygody (z) Pozytywki” (spektakl dla dzieci)
4 czerwca o godz. 17 - "Granica".

Rezerwacji bezpłatnych wejściówek można dokonać poprzez wysłanie maila na adres: [email protected] lub poprzez napisanie wiadomości na profil Pracowni na Facebooku bądź Instagramie. Projekt „Spektakle dla sąsiadów” jest współfinansowany ze środków Miasta Białystok w ramach „Niskobudżetowych projektów osiedlowych”.

Tytuł oryginalny

Pracownia Teatralna w Białymstoku zaprasza na projekt Spektakle dla sąsiadów. Przyjdź na darmowy spektakl! Rozrywka dla dzieci i dorosłych

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Urszula Śleszyńska

Data publikacji oryginału:

13.05.2023