EN

11.05.2021, 09:13 Wersja do druku

Białystok. OiFP szuka tancerzy i solistów do "West Side Story"

Inne aktualności

Opera i Filharmonia Podlaska szuka tancerzy i solistów do musicalu Leonarda Bernsteina - „West Side Story", przygotowanego na podstawie licencji udzielonej przez Music Theatre International (Europe) Limited.

W związku z ogromnym zainteresowaniem dyrekcja OiFP zdecydowała się na przeprowadzenie wstępnej weryfikacji zgłoszeń na podstawie nagrań wideo. - W tej chwili mamy już ponad 130 zgłoszeń od wokalistów i około 30 od tancerzy i te zgłoszenia cały czas spływają - tłumaczy prof. Violetta Bielecka, p.o. dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. - Wszystkich wokalistów, którzy już przesłali lub zdecydują się wysiać swoje zgłoszenie prosimy, aby po otrzymaniu materiałów castingowych dokonali krótkiego nagrania.

Wybrani kandydaci wezmą udział w castingu z reżyserem i choreografami. Castingi „na żywo" zaplanowane są na 23 maja (dla wokalistów) i 24 maja (dla tancerzy). - Szukamy kandydatów do obsadzenia głównych ról, solistów i tancerzy, bo musical oparty jest w dużej mierze na tańcu i to wymagającym tańcu - dodaje prof. Bielecka. - Prace choreograficzne przeprowadzą jesienią tego roku Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka, przy współpracy z reżyserem Jakubem Szydłowskim.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

OiFP szuka tancerzy i solistów do West Side Story

Źródło:

„Kurier Poranny” nr 89

Autor:

(opr. R)

Wątki tematyczne