EN

24.06.2020, 09:54 Wersja do druku

Białystok. Akademia Teatralna wystawia premierę online

fot. proj. plakatu Marika Wojciechowska

Po "Śmierci porucznika" Akademia Teatralna zaprasza na kolejną premierę przedstawienia dyplomowego studentów czwartego roku aktorstwa. Będzie to "PandemiJa", napisana i wyreżyserowana przez Agatę Biziuk.

Sztuka wprost odnosi się do globalnej sytuacji ostatnich kilku miesięcy wywołanej pandemią Covid-19 i strategii życiowych młodych ludzi podejmowanych wobec niej.

"Zarówno spektakl, jak i środki w nim użyte, są głośnym krzykiem młodych ludzi wobec otaczającej ich nowej i sterylnej rzeczywistości. Niemożność wykonywania zawodu, strach, frustracja, absurd dzisiejszych czasów popchnął twórców do stworzenia onirycznego kolażowego spektaklu, w którym partnerem i lalką staje się kamera. Korzystając z technik mieszanych, przenosimy się w świat dotykający pandemii, w krzywym zwierciadle odbijamy prozaiczność życia, ale i mierzymy się z największymi traumami i lękami" - zapowiadają twórcy.
Za reżyserię i tekst odpowiada Agata Biziuk, scenografię i kostiumy przygotowała Marika Wojciechowska, muzykę - Natasza Topor, a choreografię - Anna Sawicka-Hodun. Reżyserem świateł jest Maciej Iwańczyk, za zdjęcia odpowiedzialny jest Tobiasz Czołpiński, a za montaż - Jonasz Czołpiński.
Występują: Małgorzata Apse, Rūdolfs Apse, Magdalena Bednarek, Anna Konieczna, Karolina Mazurek, Anna Nieciąg, Katarzyna Pilewska, Karol Sławek, Agata Słowik, Zbyszek (gościnnie).
Rejestrację dyplomu będzie można zobaczyć we wtorek (14.07) o godz. 19.00 na kanale YouTube Akademii Teatralnej Filii w Białymstoku. Link do nagrania zostanie opublikowany na wydarzeniu na Facebooku.
Premierę poprzedzi dyskusja on-line z reżyserką i zaproszonymi gośćmi - szczegóły zostaną podane wkrótce.
Spektakl wyemitowany zostanie bezpłatnie. Jednocześnie twórcy zachęcają do dobrowolnych wpłat na fundusz stypendialny dla studentów Akademii Teatralnej i/lub wpłat na rzecz niezwykle kosztownej kuracji przeciwnowotworowej Andrzeja Strzeleckiego - subkonto prowadzi Fundacja Rak'n'Roll. Numery kont można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Akademii Teatralnej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr w czasach zarazy. Akademia Teatralna wystawia premierę online

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Autor:

Anna Dycha

Data publikacji oryginału:

24.06.2020

Wątki tematyczne