EN
31.07.2020, 11:44 Wersja do druku

Białowieża. Trzy dni z Wertepem

mat. organiztora

W piątek w Białowieży startuje druga część XII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Wertep. W sobotę artyści wystąpią w Bielsku Podlaskim, a w niedzielę impreza zakończy się - tradycyjnie już - w Hajnówce.

- Zaczynamy od najmłodszej publiczności, choć starsi zazwyczaj też świetnie się bawią. Przedstawienia Teatru Barnaby i Piny Polar okazały się wielkim sukcesem w czasie poprzedniego weekendu Wertepu. Podobnie jak przedstawienia młodych Francuzów z grupy Cie Alsand i Hiszpana Emiliana Sancheza Alessiego - mówią organizatorzy festiwalu.
W Białowieży przedstawienia odbędą się przy Muzeum Przyrodniczym, w Bielsku Podlaskim -  w Parku Królowej Heleny, a w Hajnówce - w amfiteatrze. W każdym mieście spektakle będą zaczynać się o godz. 14. Najpierw - wspomniane wcześniej - dla najmłodszych, a potem dla coraz starszych widzów. I tak codziennie do godz. 20. Tylko w Białowieży, o godz. 20.30 odbędzie   się  parada   „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o Nocy Letniej".
Organizatorzy przypominają o konieczności utrzymywania społecznego dystansu, noszeniu maseczek i dezynfekcji dłoni. Liczbę osób na przestawieniach ograniczono do 120 (plus obsługa), a przed każdym pokazem widzom mierzona będzie temperatura.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Trzy dni z niezwykłymi spektaklami

Źródło:

Kurier Poranny nr 148

Autor:

ES

Data publikacji oryginału:

31.07.2020

Wątki tematyczne