EN

30.09.2020, 16:49 Wersja do druku

Białystok. BOK zaprasza na Art Weekend 2020

Art Weekend 2020 jest wydarzeniem interdyscyplinarnym, festiwalem, którego trzon stanowią prezentacje najciekawszych w kraju spektakli teatralnych i tanecznych.


Odbędzie się w dniach 9-11 października 2020 w kilku różnych lokalizacjach (w kinie Forum i klubie Fama, Białostockim Teatrze Lalek, Uniwersyteckim Centrum Kultury i Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych). Weekend będzie wypełniony realizacjami twórców młodych, odważnych, niezależnych i poszukujących nowych form wyrazu w teatrze, tańcu i muzyce, a także tych, którzy w swoich pracach łączą różne formy, burzą mosty i stawiają je na nowo, filtrując przez własną wrażliwość i sposób, w jaki widzą świat.

Zaproszeni twórcy to: Marta Ziółek z Polskim Teatrem Tańca, Jędrzej Piaskowski z zespołem spektaklu Jezus z Nowego Teatru w Warszawie, tegoroczna laureatka Paszportów Polityki w dziedzinie teatru Weronika Szczawińska z zespołem spektaklu Po prostu i Instytutem Sztuk Performatywnych, Paweł Sakowicz i Anna Smolar z zespołem spektaklu Thriller, uznana reżyserka i twórczyni Teatru 21 Justyna Sobczyk z zespołem spektaklu Rewolucja, której nie było (Nagroda Specjalna na festiwalu „Boska Komedia”!), grupa HOTELEKO movement makers: Przybysz / Życzkowska ze spektaklem Absolutely Fabulous Dancers oraz Meek, Oh Why? z koncertem.

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury

Więcej informacji na stronie https://bok.bialystok.pl/

Źródło:

Materiał nadesłany