EN

30.04.2021, 15:02 Wersja do druku

Austria. Instytut Polski w Wiedniu ogłosił konkurs na projekt pocztówki z okazji Roku Stanisława Lema

Inne aktualności

Rok 2021 jest rokiem Stanisława Lema. Z tej okazji organizujemy niezwykły konkurs na projekt graficzny pocztówki nawiązującej do twórczości pisarza! Popuśćcie wodze fantazji i koniecznie weźcie udział - czekamy na wasze projekty - napisano na Twitterze Instytutu Polskiego w Wiedniu.

Jak przypomniano na stronie Instytutu, "w 2021 r. obchodzimy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema – polskiego filozofa, eseisty, jednego z najpoczytniejszych pisarzy gatunku science fiction". "Jego dzieła zostały przetłumaczone na 57 języków i sprzedały się w sumie w ponad 45 mln egzemplarzy. Lem był człowiekiem niezwykle kreatywnym i pełnym wyobraźni, w swoich książkach bardzo często bawił się językiem i stosował grę słów" - napisano.

"Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Stanisława Lema. Na całym świecie, również w Austrii, zorganizowanych będzie w tym roku wiele projektów upamiętniających tego wybitnego pisarza" - czytamy na stronie Instytutu.

Jak wyjaśniono, "zaprojektowana pocztówka towarzyszyła będzie organizowanym przez Instytut Polski w Wiedniu wydarzeniom kulturalnym".

W konkursie bezpłatnie może wziąć udział każdy. Jeden uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 projekty pocztówek.

Format projektu graficznego powinien mieć rozmiary 148 mm na 148 mm. Maksymalny rozmiar pliku to 20 MB. W konkursie dopuszczone są wszystkie techniki artystyczne.

"Projekty w formacie cyfrowym (PDF lub JPEG w rozdzielczości nadającej się do druku) należy przesyłać na adres e-mail: [email protected] do 30 maja br." - napisano na stronie Instytutu.

Jak wyjaśniono, "plik należy nazwać według następującego wzoru: nazwisko i imię autora (w tej kolejności!)". "W przypadku przesłania dwóch lub trzech projektów, prosimy o dopisanie na końcu odpowiedniego numeru (np.: kowalski_jan_2, kowalski_jan_3). W tytule maila należy wpisać słowo +Lem konkurs+" - czytamy w informacji o konkursie. Należy również podać: imię i nazwisko, adres i numer telefonu.

Jak wyjaśniono, "rozstrzygnięcie konkursu przez jury nastąpi w dniach 7-11 czerwca br., a zwycięzcy zostaną powiadomieni drogą mailową".

Przewidziano trzy nagrody: 400 euro (brutto), 300 euro (brutto) i 200 euro (brutto).

Więcej informacji o wymogach konkursowych znaleźć można na stronie: https://instytutpolski.pl/wien/pl/2021/04/29/zaprojektuj-pocztowke-z-okazji-roku-stanislawa-lema/

Źródło:

PAP