EN

9.07.2024, 12:24 Wersja do druku

AST w Krakowie o J. Stuhrze: serdeczny przyjaciel i opiekun młodych twórców

Wybitny artysta, wychowawca wielu aktorskich pokoleń, wspaniały kolega, serdeczny przyjaciel i opiekun młodych twórców – tak Jerzego Stuhra określili pracownicy i studenci Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Aktor zmarł we wtorek w wieku 77 lat.

"Rektor naszej Uczelni w latach 1990-1996 i 2002-2008, wybitny artysta, wychowawca wielu aktorskich pokoleń, wspaniały kolega, serdeczny przyjaciel i opiekun młodych twórców. W Jego osobie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie traci swoją istotną część. Cześć Jego pamięci!" - napisali na stronie internetowej AST im. Stanisława Wyspiańskiego (niegdyś PWST) rektor tej uczelni prof. Dorota Segda, rada i senat uczelni oraz społeczność akademicka.

Jerzy Stuhr urodził się w 1947 r. w Krakowie. Na tutejszej AST ukończył Wydział Aktorski, potem został wykładowcą tej uczelni i jej rektorem. Jest też absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich aktorów filmowych, teatralnych, dubbingowych. Zajmował się również reżyserią i pisał książki.

Źródło:

PAP

Data publikacji oryginału:

09.07.2024