EN
03.03.2021, 11:28 Wersja do druku

Aleksandra Dulkiewicz: dzięki prof. Limonowi Szekspir w Gdańsku stał się domownikiem

Prof. Jerzy Limon to wielka postać dla Gdańska, dzięki niemu Szekspir w Gdańsku stał się domownikiem - napisała w środę w mediach społecznościowych prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz na wiadomość o śmierci twórcy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

fot. Rafał Placek/mat. teatru

Prof. Jerzy Limon zmarł w środę nad ranem w jednym z gdańskich szpitali, w wieku 70 lat. Przyczyną śmierci naukowca był koronawirus. Był anglistą, pisarzem, tłumaczem, twórcą i dyrektorem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

"Brakuje słów i trudno zebrać myśli. Odszedł prof. Jerzy Limon, wielka postać dla Gdańska, budowniczy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, pasjonat i wizjoner, a przy tym pozytywista" - napisała prezydent Gdańska.

Jak podkreśliła, to dzięki niemu "Szekspir w Gdańsku stał się domownikiem".

"Po stokroć dziękujemy! Ostatni raz wymieniliśmy życzliwości w sierpniu, gdy +Wymurzaniem wolności+ świętowaliśmy 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Potem widzieliśmy się jeszcze na pogrzebie prezesa Jerzego Gajewskiego (założyciel i prezes firmy NDI - PAP), jednego z budowniczych teatru. Zdecydowanie za dużo tych covidowych śmierci. Gdyby człowiek mógł zawrócić czas... Jeszcze tak wiele tematów nie poruszyliśmy. Śpij spokojnie snem nocy letniej" - czytamy we wpisie Aleksandry Dulkiewicz.

Źródło:

PAP