EN

5.12.2020, 11:00 Wersja do druku

Wrocław. Powstała Wrocławska Rada Kultury. Kto w niej zasiądzie?

Inne aktualności

Artyści plastycy, dziennikarka, aktywiści kulturalni, dyrygentka z NFM i producentka spektakli teatralnych - to oni będą zasiadać w pierwszej w historii Wrocławskiej Radzie Kultury. Będzie ona wspierać prezydenta Wrocławia w zakresie realizacji polityki kulturalnej miasta.

30 listopada rozpoczął się Wrocławski Kongres Kultury.

Jego ważną częścią były pierwsze wybory do Wrocławskiej Rady Kultury. Aby oddać w nich głos, należało do 29 listopada dopisać się do listy wyborców.

Wrocławski Kongres Kultury miał się odbyć w marcu, ale przez pandemię został przesunięty na przełom listopada i grudnia oraz przeniesiony do sieci. Na program złożyło się dziewięć telekonferencji, panele dyskusyjne oraz wykład publicysty i pisarza Edwina Bendyka.

Ważną częścią Kongresu były pierwsze wybory do Wrocławskiej Rady Kultury. Ma ona liczyć osiem osób i będzie wspierać prezydenta Wrocławia w zakresie realizacji polityki kulturalnej miasta. Zgłosiły się do niej 52 osoby, internetowe wybory odbyły się w piątek, 4 grudnia. Tego dnia wieczorem poznaliśmy też wyniki głosowania wrocławian.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Powstała Wrocławska Rada Kultury. Kto w niej zasiądzie?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.