EN

15.10.2020, 09:32 Wersja do druku

Bytom. Premiera w Operze Śląskiej odwołana z powodu koronawirusa

Inne aktualności

Opera Śląska w Bytomiu miała 17 października zaprosić na premierę spektaklu baletowego "Requiem". Miała, ale nie zaprosi, ponieważ przekłada ją na późniejszy termin z powodu koronawirusa.


 W sobotę w Operze Śląskiej miała odbyć się baletowa premiera spektaklu "Requiem d-moll" z muzyką W.A. Mozarta w choreografii Jacka Tyskiego. Kilka dni później spektakl miał być pokazany - tradycyjnie - w Teatrze Śląskim. Ale widzowie zobaczą to nowe przedstawienie później. Do premiery w ten weekend nie dojdzie.

- Mając na względzie bezpieczeństwo naszych widzów i w trosce o nasze wspólne zdrowie z przykrością informujemy o konieczności przeniesienia premiery spektaklu „Requiem d-moll” W.A. Mozarta z dnia 17 października, a także kolejnych spektakli tego tytułu 18 i 20 października (Teatr Śląski w Katowicach) - informuje opera. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest koronawirus.

- W związku z potwierdzonym przypadkiem zachorowania artysty baletu na COVID-19, absencją artystów spowodowaną kwarantanną nałożoną przez szkoły, a także dbając o jakość artystyczną dzieła, dyrektor Opery Śląskiej Łukasz Goik podjął decyzję o przełożeniu premiery - brzmi komunikat Opery Śląskiej. Zakupione bilety zachowują ważność. W najbliższych dniach opera poinformuje o nowych terminach przeniesionych spektakli.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Premiera w Operze Śląskiej odwołana z powodu koronawirusa w zespole baletowym

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

MO

Wątki tematyczne