EN

6.10.2020, 08:05 Wersja do druku

Rzeszów. Październikowa Maska online

W czasie lockdownu zespół Teatru Maska w Rzeszowie pracował w ramach projektu: Mask@ w sieci. 9 pażdziernika kolejna odsłona projektu - Wszystko da się naprawić - słuchowisko Pan złota rączka

Inne aktualności

Tytułowy Pan Złota Rączka, Aleksander Biały, to starszy pan, który dorabia sobie do emerytury jako majster. W naturę jego zawodu wpisany jest bezpośredni kontakt z ludźmi – odwiedza on bowiem różne domy i naprawia wszelkiego rodzaju usterki. Co jednak w nim wyjątkowe, to że w każdym z tych domów i w każdym z mieszkańców zostawia cząstkę siebie. Chętnie wchodzi w dialog ze swoimi klientami, rozpoznając tym samym ich problemy i potrzeby. Jego pogodna natura daje mu sposobność by w jakikolwiek, często symboliczny sposób, naprawiać także ich codzienność – podnieść na duchu, obdarować nadzieją, dobrym słowem i zrozumieniem.

Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Tekst: Magda Żarnecka/Przemysław Jaszczak
Muzyka: Urszula Chrzanowska

Obsada:
Jadwiga Domka
Anna Kukułowicz
Kamila Olszewska
Kamil Dobrowolski
Tomasz Kuliberda
Robert Luszowski
Bogusław Michałek
Maciej Owczarek
Andrzej Piecuch

WSZYSTKO DA SIĘ NAPRAWIĆ
Hasło przewodnie projektu to „Wszystko da się naprawić”, a odnosi się ono bezpośrednio do relacji międzyludzkich. W tym trudnym dla wszystkich czasie zadajemy pytanie o potrzebę bliskości, czułości i empatii dla drugiego człowieka.

Pragniemy nawołać odbiorców do dialogu i otwartości – odpowiedzi na pragnienia nie zawsze wyartykułowane, jakimi są marzenia o przyjaźni i byciu zrozumianym.

Projekt "Mask@ w sieci" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Grafika: Amelia Chwałek

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3375579132557827/

YouTube: Premiera 9.10.2020 godz. 15:00 

https://www.youtube.com/channel/UCnZh07NntRo693NPzrPG56A

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne