EN

2.10.2020, 12:18 Wersja do druku

Opole. Premiera w Teatrze im. Kochanowskiego

Inne aktualności

W sobotę Teatr Kochanowskiego zaprasza do Modelatorni na pierwszą w tym sezonie premierę - „Miejskie ziółka" w reżyserii Nataszy Sołtanowicz - pisze Iwona Kłopocka w Nowej Trybunie Opolskiej.

Miejska flora - mchy, trawy, chwasty, kwiaty, krzewy i drzewa - żyje obok nas. Jest tak powszechna, że aż niewidoczna. Co by jednak było, gdyby pewnego dnia człowiek stracił kontrolę, a przyroda przejęła władzę nad betonową metropolią? „Miejskie Ziółka" to muzyczny spektakl przedstawiający postapokaliptyczną wizję świata, w którym stery przejmuje natura, a rośliny odzyskują głos. Rytm miejskiej muzyki przeplatać się tu będzie z muzycznym pejzażem natury. Mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splotą się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze.

Poprzez piosenki i choreografię „Miejskie ziółka" stawiają ważne pytania na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze. W tym muzycznym spektaklu usłyszymy cały wachlarz gatunków - od rapu po funky - a wszystko to w autorskich kompozycjach.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Co by było, gdyby trawy miały glos?

Źródło:

Nowa Trybuna Opolska Nr 230/01-10-20