EN

28.09.2020, 08:14 Wersja do druku

Warszawa. "Kolacja dla głupca" w piątek w Spektaklove

Inne aktualności

Na scenie SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie 2 października odbędzie się pokaz przedpremierowy spektaklu „Kolacja dla głupca” w reżyserii Cezarego Żaka.

W przedstawieniu wystąpią: Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha, Witold Dębicki i Michał Zieliński. 

"Kolacja dla głupca" Francisa Vebera to jeden z największych hitów teatralnych na światowych scenach. W Polsce komedia Vebera jest regularnie wystawiana od 1997 r. Na scenie SPEKATKLOVE jej inscenizacji podjął się Cezary Żak.

"Tytułowa +kolacja dla głupca+ ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera" - czytamy w opisie przedstawienia.

"Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje, niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji, a spotkanie głównych bohaterów Pierre'a Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl" - napisano w informacji przesłanej PAP. "W komiczny sposób ukazano bohaterów, ich słabości i wady" - dodano.

Tłumaczenia dokonała Barbara Grzegorzewska. Scenografię zaprojektowała Marcelina Początek-Kunikowska, a kostiumy - Krzysztof Łoszewski. Muzyka - ZAZ.

Francis Veber to francuski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Najbardziej znany jest jako twórca filmów komediowych, był autorem scenariuszy, m.in. do: "Tajemniczego blondyna w czarnym bucie" i "Powrotów tajemniczego blondyna" z Pierre'em Richardem w roli głównej, "Klatki szaleńców", "Pechowca", "Trzech ojców" i "Zbiegów". W 1989 r. dostał nagrodę Cezara za scenariusz do filmu "Kolacja dla palantów".

Pokaz przedpremierowy "Kolacji dla głupca" w SPEKTAKLOVE (w Małej Warszawie, ul. Otwocka 14) - 2 października o godz. 19.


Źródło:

PAP