EN

30.09.2020, 12:41 Wersja do druku

Zielona Góra. Wieczór z Andrzejem Sewerynem w Bibliotece Norwida

W ramach postscriptum 6. KOZZI Film Festiwal 7 października w Sali im. Janusza Koniusza Biblioteki Norwida odbędzie się  Wieczór z Andrzejem Sewerynem.

mat. teatru

Z tej okazji pokażemy spektakl w wykonaniu Andrzeja Seweryna, wybitnego aktora teatralnego i filmowego, reżysera teatralnego, dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie, "Wokół Szekspira", a po spektaklu zapraszamy na rozmowę o książce Arkadiusza Bartosiaka i Łukasza Klinke "Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!".

Wydarzenie składa się z dwóch odrębnych części:
- godz. 18.00 - spektakl „Wokół Szekspira” w wykonaniu Andrzeja Seweryna. - Na spektakl obowiązują bilety w cenie 80 zł, dostępne na abilet.pl

- godz. 19.15 - rozmowa o książce Arkadiusza Bartosiaka i Łukasza Klinke "Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!" - Na spotkanie obowiązują rejestrowane wejściówki, które należy odebrać dzień przed spotkaniem. Rezerwacje: Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń - tel. 45 32 635, e-mail: [email protected]
 
"Wokół Szekspira" – Andrzej Seweryn, wybitny aktor i reżyser, i najpiękniejsze fragmenty bohaterów arcydzieł Szekspira: „Hamleta”, „Makbeta”, „Otella” i wielu innych. To nie tylko popis wielkiego aktora i kunszt Szekspira, ale także zaproszenia skierowane do publiczności, aby stała się współtwórcą tego wieczoru. Zaproszenie – dla koneserów Szekspira i dla tych, którzy znają go mniej – do interpretacji i reinterpretacji tych znanych tekstów, które jednak cały czas stanowią wyzwanie dla wrażliwości i inteligencji, są niezwykle aktualne, szczególnie, że podane w zupełnie nowym przekładzie Piotra Kamińskiego.Spotkanie z Andrzejem Sewerynem będzie także okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co w Szekspirze najbardziej pasjonuje jego jako aktora i nie-aktora…

Wydarzenie można polecić zarówno znawcom twórczości Szekspira, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi szekspirowskie w nowych przekładach i w nowych, odkrywczych interpretacjach. Ci drudzy – znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów Geniusza ze Stratfordu.

Książka Arkadiusza Bartosiaka i Łukasza Klinke "Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!", która ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. w 2019 r., to swoisty wywiad rzeka z Andrzejem Sewerynem.
Wśród poruszanych tematów znajdują się zarówno zagadnienia dotyczące świata teatru i filmu, polityki, a także życia prywatnego. Aktor opowiada między innymi o wspomnieniach z dzieciństwa, młodości i początkach pracy artystycznej. Pasjonująca lektura dla wszystkich wielbicieli teatru i filmu.

mat. teatru

Źródło:

Materiał nadesłany