EN

7.09.2020, 09:47 Wersja do druku

Zielona Góra. ,,Wege-nacja’’ Iwony Kusiak w Czytelni Dramatu Biblioteki Norwida

Już w najbliższy wtorek, 8 września o godzinie 18.00, w Bibliotece Norwida czeka nas kolejne wydarzenie w ramach forpoczty festiwalowej! Tym razem zapraszamy na ,,Wege-nację’’ w Czytelni Dramatu.  Bedzie to próba czytana dramatu zielonogórskiej artystki, Iwony Kusiak.

Sztuka Iwony Kusiak stanowi pewnego rodzaju przeniesienie widza do świata, w którym panuje kult pięknego ciała i obsesja bycia fit. Świata, w jakim do nowinek żywieniowych podchodzi się w sposób bezmyślny. Świata, w którym jedzenie nie służy już właściwie do tego, żeby je spożyć, ale aby jak najszybciej nasycić nim swoich znajomych na portalach społecznościowych. Świata ,,bez’’ - ,,BEZglutenowego’’, ,,BEZcukrowego’’, ,,BEZmięsnego’’, ,,BEZlaktozy’’, ,,BEZsensownego’’. Naszego świata.
Autorka dramatu opowieści, zadeklarowana wegetarianka, zastrzega, że nie posiada wykształcenia lekarskiego lub dietetycznego, dlatego też przedstawiane przez nią fakty nie mają wartości naukowej, aczkolwiek stanowią inspirację do opowiedzenia historii o bolesnej prawdzie – w swoich fanaberiach często dochodzimy do momentu, w którym człowiek przestaje już być istotny.

W czytaniu udział wezmą aktorzy: Joanna Świrska, Marta Frąckowiak, Elżbieta Donimirska, Marek Sitarski, Lech Mackiewicz, Aleksander Buchowiecki wraz z grupą warsztatową.
Po zakończeniu czytania sztuki czeka nas rozmowa z autorką ,,Wege-nacji’’, którą przeprowadzi dr Janusz Łastowiecki.

Wydarzenie w ramach 6. edycji Kozzi Film Festiwal i cyklu Zielonogórskie Konotacje.

Warunkiem udziału w spotkaniu są wejściówki, które można zdobyć poprzez kontakt mailowy ([email protected]) lub telefoniczny (68 45 32 600).

Koordynacja: Janusz Łastowiecki
Współpraca: Andrzej Buck

Źródło:

Materiał nadesłany