EN

7.10.2020, 12:36 Wersja do druku

Zielona Góra. Pierwsza łopata wbita. Startuje budowa Sceny Lalkowej Lubuskiego Teatru

Umowa o rozbudowę Teatru o Scenę Lalkową podpisana

- Obiecałem to małym zielonogórzanom i słowa dotrzymam - deklarował dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski przy okazji podpisania umowy z wykonawcą nowego teatralnego budynku - firmą Exalo Drilling S.A.

Starania ruszyły w 2016 r. Najpierw wyburzono tzw. teatralne ruiny, szopki, składziki - zagospodarowano przestrzeń pod pl. Teatralny, na którym mamy dziś m.in. amfiteatralną widownię. Nie udało się jednak dogadać z niektórymi sąsiadami pl. Teatralnego i budynek Sceny Lalkowej będzie nieco mniejszy niż pierwotnie zakładano: z obiektu na planie litery „L" odpadnie mniejszy element. Ale możliwy jest powrót do pierwotnej koncepcji.

Główny budynek Sceny Lalkowej stanie na pl. Teatralnym w miejscu, gdzie dziś mamy trawnik obrysowany krawężnikiem. Będzie miał otwieraną ścianę w kierunku amfiteatralnej widowni na pl. Teatralnym. Wtedy pojawi się głębia sceny.

Dostawiona zostanie sama scena, na której latem wystawiane będą spektakle plenerowe. Natomiast w miesiące chłodniejsze sztuki będą wystawiane wewnątrz budynku, gdzie ma być zainstalowana składana widownia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pierwsza łopata wbita. Startuje budowa teatralnej Sceny Lalkowej

Źródło:

Gazeta Lubuska nr 235

Autor:

(hak)