EN

8.09.2020, 10:39 Wersja do druku

Zielona Góra. Kot Iwan Tadeusza Konwickiego bohaterem Krakowskiego Salonu Poezji

mat. organizatora

W niedzielę, 13 września  o godz. 12.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na specjalną edycję Krakowskiego Salonu Poezji, w trakcie której czytane będą fragmenty książki Tadeusza Konwickiego "Iwan Konwicki z domu Iwaszkiewicz". Poznajmy wyjątkowego kota Iwana - przyjaciela Tadeusza Konwickiego, wspaniałego reżysera i powieściopisarza!

Salon przygotowany przez gościa Festiwalu – Zdzisława Wardejna, przy współpracy Andrzeja Bucka.
Wystąpią aktorzy: Alicja Stasiewicz, Marta Pohrebny, Lech Mackiewicza, Zdzisław Wardejn i inni...

Gospodarz Salonu Andrzej Buck

"Jakaś jego obecność nadal trwa. I w tym nie ma żadnej bujdy" - Tak swojego Przyjaciela, Iwana, wspominał Tadeusz Konwicki, wspaniały reżyser i powieściopisarz. I to temu właśnie zwierzęciu poświęcił swoją książkę, którą czytać będziemy na kolejnym Krakowskim Salonie Poezji w Zielonej Górze.
Trudno uwierzyć, że charakterny i złośliwy kot Iwan nie jest wytworem literackiej fantazji Tadeusza Konwickiego, lecz pełnoprawnym członkiem rodziny Konwickich, przez osiemnaście lat zamieszkałym przy ulicy Górskiego w Warszawie. O jego względy zabiegali Dygat i Holoubek, w stanie wojennym dostawał zagraniczne paczki ze smakołykami, a całkiem niedawno jego życie stało się podstawą musicalu-horroru Zwierzoczłekoupiór.

Salon odbędzie się w Kinie Rektorat (Rektorat UZ, ul. Licealna 9). Wstęp wolny!

Specjalne spotkanie w ramach 6. KOZZI Film Festiwal - Festiwal Filmu, Teatru i Książki 2020.

Źródło:

Materiał nadesłany