EN

24.01.2023, 09:27 Wersja do druku

Ze sceny dało się słyszeć prezydenta: „A za moje trudy, lata, Płock zaśpiewa: tra-ta-ta-ta”

Inne aktualności

A teraz uwaga! Ten cytat i wszystkie kolejne pochodzą z „Szopek Płockich”, jakie były wystawiane w nieistniejącym już Teatrze Miejskim przed drugą wojną światową. Kto widzi podobieństwa z dzisiejszym Płockiem?

Zanim o nich, przypomnijmy: zaczyna się na dobre wykluwać „Szopka Noworoczna" Anno Domini 2023, która wciąż owiana jest wielką tajemnicą.

Jedno jest pewne - najważniejszą ideą przedstawienia nie będzie tylko czysta satyryczna zabawa, a pomoc dla ucznia SP 16, Dominika. Po zatrzymaniu akcji serca (stało się to rok temu) ma szansę powrócić do normalnego, samodzielnego życia, ale potrzebuje kosztownych rehabilitacji, na które nie stać jego mamy.

Można już więc kupić bilety cegiełki na to wydarzenie (szopka będzie wystawiona 12 lutego w płockim teatrze). Sprzedają je w kasie teatru, w Szkole Podstawowej nr 16, pewna liczba jest też dostępna w biurze poselskim Elżbiety Gapińskiej (pl. Narutowicza 2, Biblioteka Zielińskich), która jest główną inicjatorką tego przedsięwzięcia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ze sceny dało się słyszeć prezydenta: "A za moje trudy, lata, Płock zaśpiewa: tra-ta-ta-ta"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Płock” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna Lewandowska

Data publikacji oryginału:

23.01.2023