EN
25.08.2022, 13:56 Wersja do druku

Zachodniopomorskie. Koniec sezonu Wioski Artystycznej Janowo

 Wioska Artystyczna Janowo zaprasza na ostatnie wydarzenia lata.

W piątek i sobotę:

- w Teatrze Małomiasteczkowym o godz. 18.45 wystąpi Dorota Chaniecka,

- na scenie Teatru Komedii Impro o godz. 20.15 licealiści z Atelier Sztuk Taneczno-Teatralnych Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi wystąpią z programem przygotowanym w ramach obozu teatralnego odbywającego się w pobliskim Rewalu,

- na deskach Teatru Dla Dzieci o godz. 17 najmłodsi widzowie i ich opiekunowie będą mogli uczestniczyć w wyjątkowych spektaklach „W krzywym zwierciadle” zagranych w półmaskach.


fot. mat. organizatora

Gorące rytmy na zakończenie lata. Recital Doroty Chanieckiej

Teatr Małomiasteczkowy Wioski Artystycznej Janowo zaprasza w nadchodzący weekend na koncert Doroty Chanieckiej „Lato z bossanovą”. Recital aż skrzy się od wielkich nazwisk, takich jak np.: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i Jeremi Przybora. Jednak wisienką na torcie tego programu są dwa utwory brazylijskiego kompozytora Antônia Carlona Jobima: „The Girl from Ipanema” i „Una nota” znana nam bliżej jako „Samba na jedną nutę”. Brazylijskie rytmy tym samym pojawiają się w aranżacji pozostałych utworów. Artystce będzie towarzyszył gitarzysta Marcin Szermański. Koncertów będzie można wysłuchać dwa razy: w piątek i w sobotę 26 i 27 sierpnia o godz. 18.45 na scenie Teatru Małomiasteczkowego (ul. Osiedlowa 18) w Karnicach koło Rewala w woj. zachodniopomorskim.

***

Dorota Chaniecka to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, obecnie jest aktorką Teatru Śląskiego w Katowicach. Otrzymała wyróżnienie za rolę Dziewczynki w spektaklu „Ślimaczek i Zmorka” w Teatrze Animacji w Poznaniu na I Ogólnopolskim Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży „Konteksty” w Poznaniu. Została uznana za najlepszą aktorkę Teatru Animacji w sezonie 2004/2005, zagrała m.in. w filmie „Drzazgi” Macieja Pieprzycy. Marcin Szermański to gitarzysta, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Aliny Gruszki. Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów gitarowych. Współpracował także w NOSPR oraz Filharmonią w Katowicach, wykorzystując umiejętności gry na gitarze i mandolinie. Z jednakowym powodzeniem gra muzykę klasyczną jak i rozrywkową, obecnie jest pedagogiem w ZPSM w Bielsku-Białej oraz PSM I i II stopnia w Katowicach.

***

Teatr Małomiasteczkowy to najmłodsze „dziecko”, czyli trzecia scena Wioski Artystycznej Janowo. Działa od 2021 r. w Gminnym Domu Kultury w Karnicach przy ul. Osiedlowej 18 (woj. zachodniopomorskie). Spektakle odbywają się w weekendy lipca i sierpnia. W ubiegłym roku były to przede wszystkim małe formy teatralne i monodramy, w tym roku widzowie oglądają głównie formy muzyczne. Teatr jest częścią Wioski Artystycznej Janowo, czyli kulturalno-artystycznego miejsca w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji, do 28 sierpnia, na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Przez całe wakacje aktorzy i muzycy pojawiali się tam na trzech scenach, na których grali przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię..

fot. mat. organizatora

Młodzieżowa improwizacja w Wiosce Artystycznej Janowo Licealiści z Atelier Sztuk Taneczno-Teatralnych Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi wystąpią w piątek i w sobotę na deskach Teatru Komedii Impro Wioski Artystycznej Janowo. Zaprezentują się z programem przygotowanym w ramach obozu teatralnego odbywającego się w pobliskim Rewalu. 13-osobowa grupa młodzieży z Polski i Ukrainy przyjechała do Rewala 19 sierpnia. Codziennie pomagają w obsłudze spektakli granych w Janowie, a dwa razy dziennie - do południa w Rewalu, a po południu w Janowie - biorą udział w warsztatach impro. Zawodowi aktorzy zdradzają im tajniki pracy aktora, zapoznają ich m.in. z technikami komediowymi oraz pracą z rekwizytem. Zajęcia prowadzą: Maria Gudejko, Konrad Korkosiński, Łukasz Chmielowski, Piotr Bondyra, Michał „Majkel” Iwanicki oraz Jacek Stefanik. Jak mówi sama młodzież, „pan Jacek przywitał nas warsztatami na plaży, a podczas zajęć ‘odrdzewił’ nasze umysły’. Młodzież ćwiczyła koncentrację skierowaną na wiele bodźców, kontakt wzrokowy z partnerem, a także układała „nielogiczne opowieści”. Spektakle z udziałem młodzieży rozpoczynają się w piątek i w sobotę o godz. 20.15. Bilety dostępne są na stronie www.janowo.art lub bezpośrednio przed występami. 

*** 

Wioska Artystyczna Janowo to kulturalno-artystyczne miejsce w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji, do 28 sierpnia, na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Przez całe wakacje aktorzy i muzycy pojawiali się tam na trzech scenach, na których grali przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne