19.08.2020, 09:18 Wersja do druku

Opowieść o iluzji, w jaką zmieniamy swoje życie

fot. Dominik Werner

"Żabusia" to opowieść o iluzji, w jaką przemieniamy swoje życie, i o konsekwencjach takiej strategii życiowej - mówi reżyser spektaklu, Jarosław Tumidajski. Pierwsze pokazy przedpremierowe już za nami, kolejne 20 i 21 sierpnia na Scenie Kameralnej w Sopocie, zaś uroczysta premiera odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia, o godz. 20 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim.

Trwa lato w Teatrze Wybrzeże. W lipcu odbyła się znakomicie przyjęta przez publiczność i krytykę teatralną premiera "Życia intymnego Jarosława" w reżyserii Kuby Kowalskiego. Przedpremierowo na Scenie Kameralnej i premierowo na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim prezentowana jest "Żabusia" według Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.

Magda Mielke: Gabriela Zapolska to pisarka dziś już niemal zapomniana. Choć jej twórczość znajduje się na marginesie zainteresowania czytelników, to od czasu do czasu teksty autorki trafiają na polskie sceny. Twórcy teatralni w poruszanej ponad sto lat temu problematyce dostrzegają przekładające się na dzisiejszą rzeczywistość refleksje. Pisarkę i jej dzieła niestety wciąż kojarzy się przede wszystkim z "Moralnością Pani Dulskiej", która to jest najczęściej podejmowanym dramatem z jej repertuaru. Skąd wziął się pomysł na sięgnięcie po Zapolską? Czy dramat nie zestarzał się za bardzo?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Żabusia: opowieść o iluzji, w jaką zmieniamy swoje życie

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Magda Mielke