EN

13.01.2020, 14:35 Wersja do druku

Zabrze. Początek roku w Teatrze Nowym

Drodzy Widzowie! Czekamy na Was w naszym teatrze. Przychodźcie i oglądajcie. Bo repertuar mamy imponujący a czas na jego zaprezentowanie w naszej siedzibie - niedługi... zachęca Teatr Nowy. Zapytacie dlaczego? I co się dzieje? Trwają intensywne prace remontowe. I grać na naszej scenie będziemy tylko do końca marca.

Zapraszamy na najnowszą premierę przezabawnej farsy Raya Cooneya "Okno na Parlament", [na zdjęciu]którą rozpoczęliśmy Nowy 2020 rok!

Życzymy Państwu, aby był on udany, magiczny, wspaniały, pełen sukcesów i radości!

Już od poniedziałku rozpoczynamy ferie zimowe. Tak więc i dla naszych najmłodszych widzów mamy wspaniały spektakl!.. "Plastusiowy pamiętnik" wprowadzi naszych milusińskich w kolorowy i muzyczny świat malowniczych postaci Już 14 i 15 stycznia o godz.10.00.

"Nema" w reżyserii Katarzyny Deszcz (znanej m.in. z realizacji zabrzańskich "Matek" i "Podopiecznych") jest kolejną propozycją, którą należy zobaczyć!!!

Opowiada trudną i zarazem ważną historię dwóch małżeństw - dwóch światów istniejących obok siebie Niezależnie od statusu społecznego, bohaterowie mierzą się z podobnymi problemami: przemocą, zastraszeniem i łamaniem stereotypów. 16 i 17 stycznia godz.19.00.

Nawet pastę... możecie Państwo zobaczyć w Teatrze Nowym... A jaką? "Emigracja" w reżyserii Pawła Świątka to sceniczna adaptacja bestselerowej powieści Malcolma XD pod tym samym tytułem. Anonimowy autor jest najbardziej znanym twórcą pasty - nowego gatunku literackiego, królującego w internecie, a "Emigracja" to jego debiut książkowy. W dynamiczny, groteskowy, pełen humoru sposób opowiada o przygodach młodego człowieka, który przed rozpoczęciem studiów, by poprawić swoją kondycję życiową wyrusza w podróż na Wyspy Brytyjskie. Zjadliwy obraz realiów polskiej prowincji przechodzi w równie sarkastyczny opis relacji międzyludzkich w różnych środowiskach polskich emigrantów, ich mentalności, postaw w zderzeniu z innym światem. Utrzymana w klimacie powieści łotrzykowskiej gawęda jest opisem doświadczenia pokoleniowego, które w pewien sposób ukształtowało, a może i napiętnowało losy całej generacji Polaków. Spektakl zakwalifikowany został do kolejnego etapu "Złotych Masek". 18 i 19 stycznia godz.18.00.

A jakie są "Tajemnice namiętności"? Musicie się Państwo przekonać sami! 25 i 26 stycznia o godz.18.00

Zapraszamy także do świata "Morza cichego", gdzie szum morza, zapach ryb i budyniowych ciastek... zyskują zupełnie inny wymiar.... Ta poetycka opowieść wzrusza i ukazuje nam świat osób niesłyszących, żyjących na co dzień bez dźwięków i słowa wypowiadanego. Na spektakl ten zapraszamy dzieci zarówno słyszące, jak i niedosłyszące. Obok języka migowego pojawia się również słowo mówione, a wspólna integracja pozwala zapoznać się z różnymi światami i ich ograniczeniami. 23 stycznia godz.10.00 i 19.00.

24 stycznia o godz.19.00 nawet śmiech będzie wzbroniony. Mnóstwo nieporozumień i zabawnych rozwiązań ! Nieoczekiwane zwroty akcji, wspaniałe aktorstwo i mnóstwo dobrej zabawy!!! "Śmiech wzbroniony" w reżyserii Zbigniewa Stryja w komediowy sposób przedstawia historię miłosnego trójkąta w którym... A to musicie już Państwo zobaczyć sami!!!

Nazwisko Anny Frank kojarzymy natychmiast: z ucieczką przed nazistami i tragiczną śmiercią. Jej zapiski z czasów, gdy ukrywała się z rodziną w Amsterdamie, tak naprawdę zna jednak niewielu. Jest okazja, by to nadrobić. 31 stycznia godz.10.00 i 19.00 - "DzienniK Anny Frank" w reżyserii Krzysztofa Prusa.

Zapraszamy!!!!

Źródło:

Materiał własny

Data publikacji oryginału:

13.01.2020