EN
14.04.2022, 11:01 Wersja do druku

Za sympatyzowanie z Putinem straciła występy w Nowym Jorku. Ale zaśpiewa w La Scali

Anna Netrebko, jedna z największych współczesnych śpiewaczek, pokutowała za proputinowskie poglądy. Współpracę z nią zakończyła niedawno m.in. Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Teraz gwiazda wraca na scenę. Pisze Dawid Dróżdż w „Gazecie Wyborczej”.

"Jutro o 10 otwieramy rezerwacje na dwa recitale. 27 maja o godzinie 20:00 na scenę wyjdą Anna Netrebko i Elena Maximova ze skrzypkiem Giovannim Andreą Zanonem i pianistą Malcolmem Martineau" - oznajmił we wtorek mediolański teatr La Scala, będący jedną z najsłynniejszych scen operowych na świecie. Bilety na recital można już kupić za pośrednictwem strony internetowej teatru.

Rosyjska śpiewaczka była krytykowana za unikanie jasnego stanowiska w sprawie wojny.

Anna Netrebko - popleczniczka Putina

Netrebko jest uznawana za divę Putina. Tuż po ataku Moskwy na Kijów w internecie zaczęły krążyć zdjęcia sprzed paru lat, ukazujące Netrebko z flagą tzw. Noworosji, konfederacji dwóch samozwańczych republik ludowych na terenie Ukrainy – Donieckiej i Ługańskiej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Za sympatyzowanie z Putinem straciła występy w Nowym Jorku. Ale zaśpiewa w La Scali

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Dawid Dróżdż

Data publikacji oryginału:

13.04.2022

Wątki tematyczne