Festiwal Kultury Chrześcijańskiej XVI edycja

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej XVI edycja (od 02.11.2012 do 18.11.2012)

Organizator

Teatr Logos

Marii Skłodowskiej-Curie 22, 90-571 Łódź

02.11 piątek godz. 20.00 INAUGURACJA FESTIWALU, 25-lecie Teatru LOGOS, Eternal Voyage - koncert
Wykonawcy: Marcus Stockhausen (Niemcy), Rabih Lahoud (Liban), Dinesh Mishra (Indie), Tara Bouman (Holandia), Stevko Busch (Niemcy), Yonga Sun (Holandia). (Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29)
***
03.11 sobota godz. 19.00, Polski Teatr Tańca Balet Poznański (Poznań), "Desert" (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)
***
04.11. niedziela godz. 11.00. Msza św. zaduszkowa - przewodniczy ks. bp Adam Lepa. (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 12.00 Grafiki LOGOSU, wernisaż, (Galeria Europejskiego Centrum Kultury LOGOS, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)
***
godz. 17.00 Teatr Logos (Łódź), "Medytacja na temat sakramentu małżeństwa przechodząca chwilami w dramat"
wg "Przed sklepem jubilera" (sala Teatru Logos - ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 20.00, Teatr Współczesny (Warszawa), John Murrell "Mimo wszystko" (Teatr Powszechny - Mała Scena, ul. Legionów 21)
***
05.11 poniedziałek godz 13.00, Werner Lubos (Tarnowskie Góry) - malarstwo, Wernisaż. (Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282)

godz. 17.00, Teatr Powszechny (Warszawa), Artur Pałyga "Nieskończona historia" (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)

godz. 20.00, Anna Szałapak (Kraków) - recital z udziałem Konrada Mastyłło i Tomasza Góry. (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)
**
06.11 wtorek godz. 17.00, "Zapiski miłosne" - spektakl audiowizualny do poezji Bogusława Kierca (Teatr Powszechny - Mała Scena, ul. Legionów 21)

godz. 20.00, Teatr Banialuka (Bielsko-Biała), Helmut Kajzar "Gwiazda" (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)
***
07. 11 środa, godz. 17.00, Teatr Sztuk (Wrocław), "Akt 1925" (Teatr Powszechny - Mała Scena, ul. Legionów 21)

godz. 20.00, Grupa Teatralna Yasetamam (Iran), "Ziemia i wszechświat" (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)
***
08.11 czwartek, godz. 20.00, Jan Garbarek (Norwegia) i The Hilliard Ensemble (Anglia) - Officium Novum, koncert.
(Archikatedra Łódzka, ul. Piotrkowska 265)
***
09.11 piątek, godz. 17.30, 19.00, 20.30, Scena Plastyczna KUL (Lublin) - Leszek Mądzik "Przejście", muz. Tomasz Stańko. (OPUS Film, ul. Łąkowa 29)
***
10.11 sobota, godz. 17.00, Jan Trebunia Tutka z Zespołem (Zakopane), "Góry w sercu" - koncert, (OPUS Film, ul. Łąkowa 29)

godz. 20.00
Wladigeroff Brothers (Bułgaria), Grzegorz Frankowski (Polska), Morphing Quartet (Austria, Japonia, Polska) - koncert
(Kościół MBZ, ul. Łąkowa 42)
***
11.11. niedziela, godz. 11.00, Msza św. w intencji twórców kultury - przewodniczy ks. Piotr Zaborski. (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 16.00, Prof. Marek Dyżewski (Wrocław), "Magnificat" - wykład, (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)

godz 19.00, Wiktoria Szubelak (Warszawa) - recital gitarowy, (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)
***
12.11 poniedziałek, godz. 19.00, Magdalena Warzecha (Warszawa), "Ukrainność" - wydarzenie teatralne z udziałem artystów z Polski i Ukrainy. (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)
***
13.11 wtorek godz. 20.00, Opera Bałtycka (Gdańsk), Richard Strauss "Salome"(Teatr Muzyczny, ul. Północna 47/51)
***
14.11 środa godz. 17.00, Stanisława Celińska (Kraków), "Piękny świat" - recital z udziałem Tomasza Bajerskiego. (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 20.00, Joyce Lyle (USA) & Jazz Band Ball Orchestra & Tomasz Karolak (Polska), koncert gospel. (Kościół MBZ, ul. Łąkowa 42)
***
15.11 czwartek, godz. 17.00, Irena Jun (Warszawa) - "To Miłosz" - monodram. (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 20.00, Le Mystere des Voix Bulgares (Bułgaria) - koncert muzyki cerkiewnej i słowiańskiej. (Kościół MBZ, ul. Łąkowa 42)

16.11 piątek godz. 19.00, Poetic Jazz (Polska, Szwajcaria) - koncert jazzowy Lech Wieleba, Jan-Peter Klöpfel, Enno Dugnus, Paweł Wieleba. (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)
***
17.11 sobota, godz. 20.00, Cellissime (Francja, Japonia) - koncert wiolonczelowy Frédérique Aronica-Lehembre, Kayoko Yokote, Marc-Didier Thirault, Alexandre Lacour. (Kościół MBZ, ul. Łąkowa 42)
***
18.11 niedziela, godz.11.00, Msza św. dziękczynna - przewodniczy ks. abp Marek Jędraszewski. (Kościół Środowisk Twórczych, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 15.00, Teatr Logos (Łódź), "Rzeczy" wg Reinera Marii Rilkego (sala Teatru Logos - ul. M. Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 20.00, ZAKOŃCZENIE FESTIWALU, Rebekka Bakken z Zespołem (Norwegia) - koncert "Teatrowi Logos na XXV lecie".
(Kościół MBZ, ul. Łąkowa 42)

Biuro Festiwalu: czynne od 27 października w godzinach od 10.00 do 18.00 - Teatr Logos przy Kościele Środowisk Twórczych w Łodzi, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22.

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów