26.01.2021, 17:29 Wersja do druku

Wrocław. "Zmierzch - świtem..." Teatru Polskiego online

Andrzej Pągowski / mat. teatru

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia premierowego spektaklu online „Zmierzch – świtem...”, na podstawie twórczości Izaaka Babla, w reżyserii Jana Szurmieja. Przedstawienie będzie transmitowane bezpośrednio z Dużej Sceny im. J. Grzegorzewskiego Teatru Polskiego we Wrocławiu.

„Zmierzch – świtem…” to opowieść o tym, jak ginie świat Odessy sprzed stu lat. Jak żyli i jak umierają bohaterowie tego czasu. Zanurzamy się we wrzącym miłością i zbrodnią czasie przełomu. Kiedy Zmierzch odchodzi i staje się… Świtem. Akcja toczy się w zaułkach Mołdawanki, na ulicach, traktierniach i szalonych kabaretach umierającego miasta. Bohaterów przedstawienia poznajemy przez fabularną opowieść, ale i przez wkomponowane w całość songi. Na scenie zobaczymy kilkudziesięciu aktorów, którzy wprowadzą nas w zaskakujący dziś egzotyczny czas, kiedy stary i znany z doświadczenia świat ginął pod butem nieubłaganej, czerwonej rewolucji. Usłyszymy też pieśni sprzed lat, ale i napisane współcześnie, które pełniej pozwolą widzom poznać tamten świat. Najnowsze przedstawienie Jana Szurmieja oparte będzie na twórczości Izaaka Babla. Oprócz dramatu „Zmierzch” wykorzystane zostaną wątki z „Opowiadań odeskich” i innych utworów. Na scenie w widowiskowej inscenizacji zobaczymy ponad 30 aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Bilety można nabyć poprzez stronę.

Link do wydarzenia.

Bilety w cenie 10 zł można kupić poprzez naszą stronę internetową: https://www.teatrpolski.wroc.pl/.

Poniżej znajduje się instrukcja dotycząca logowania na transmisję przedstawienia online:
1. Klikamy w link: https://live.teatrpolski.wroc.pl/
2. Zostajemy przekierowani na platformę VOD Teatru Polskiego we Wrocławiu

3. Wybieramy wydarzenie, na które wcześniej zakupiliśmy bilet
4. Klikamy w niebieski odnośnik oglądaj
5. W tym momencie zostaje wyświetlona tabelka z tytułem spektaklu, datą oraz godziną
6. W rubryce kod biletu wpisujemy numer znajdujący się z bocznej strony kodu Qr, który otrzymaliśmy w wiadomości mailowej po dokonaniu zakupu biletu

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne