EN

24.06.2020, 10:51 Wersja do druku

Wrocław. Zbiórka pieniędzy na serial o teatrze

mat. teatru

Teatr Muzyczny Capitol zbiera pieniądze na edukacyjny projekt. Uruchomiliśmy zbiórkę "Zrób z nami serial o teatrze" na polskiej platformie crowdfundingowej Odpalprojekt.pl.

- Pomysł internetowego serialu o tym, jak działa teatr, zgłosiliśmy w konkursie MKiDN "Kultura w sieci". Projekt oceniono wysoko, ale zabrakło nam jednej trzeciej punktu. Ponieważ nie ma jeszcze serialu edukacyjnego, który opowiadałby o teatrze takimi środkami, zdecydowaliśmy się na publiczną zbiórkę. Wierzę, że marka Capitolu pozwoli nam zebrać fundusze - mówi Konrad Imiela, dyrektor teatru i autor scenariusza.

Kwota zbiórki to 70 tys. złotych, czas - do września 2020. Serial, realizowany przez wrocławskie Studio Manifiesta, będzie składał się z czterech odcinków.

 Aktorzy Capitolu poprowadzą widzów za kulisy, do garderób i charakteryzatorni, realizatorzy światła i dźwięku pokażą nowoczesną technologię w akcji. Widzowie podpatrzą, jak Wojciech Kościelniak prowadzi próbę na scenie, poznają też sekrety jednej z najpiękniejszych sal teatralnych w stylu art déco.

Projekt ma rekomendację Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wszystkie odcinki będą opatrzone audiodeskrypcją autorstwa fachowców z Fundacji Katarynka. Serial będzie dostępny w sieci bez ograniczeń.

Wśród nagród dla darczyńców są takie atrakcje, jak noc w pokoju teatralnym, połączona ze zwiedzaniem Capitolu, albo udział w jednym z odcinków serialu. Projekt Zrób z nami serial o teatrze można wesprzeć tutaj: patrz link pod tekstem.


Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

24.06.2020

Wątki tematyczne