EN

4.05.2021, 11:18 Wersja do druku

Wrocław. OPEN CALL - ostatnie 10 dni na zgłoszenia dla młodych artystów cyrkowych, teatralnych i muzyków

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu w kooperacji z organizacjami artystycznymi z Czech,  Słowacji, Węgier i Polski zaprasza do udziału w Open Callu w ramach międzynarodowego festiwalu Open Air Theatre Festival. Nabór jest kierowany do młodych artystów związanych z różnymi tworzywami cyrku, teatru i muzyki, dla których istotnym elementem twórczym jest budowanie nowych wartości na styku różnych kultur, z wykorzystaniem różnorodnych dziedzin sztuki.

Naszym tematem warsztatowym staną się zmiany klimatyczne, które dotykają nas ponad wszystkimi możliwymi podziałami. Celem tygodniowej rezydencji we Wrocławiu jest stworzenie unikalnego, interdyscyplinarnego projektu bazującego na pomysłach i współpracy czwórki reprezentantów z każdego kraju wyszehradzkiego.

Nasze prace będą wspierać cenione zespoły teatralne z Grupy Krajów Wyszehradzkich: czeski Teatr V.O.S.A, słowacki YOUNAK , The Winged Dragons Theatre z Węgier i legendarny Teatr Biuro Podróży z Polski. Projekt jest możliwy do zrealizowania w wymiarze międzynarodowym dzięki wsparciu i dofinansowaniu przez Fundusz Wyszehradzki.

Kto może wziąć udział: twórcy teatralni, ze szczególnym uwzględnieniem cyrkowców, akrobatów, performerów i muzyków, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

Co gwarantujemy: zakwaterowanie we Wrocławiu i wyżywienie na czas realizacji projektu, symboliczne 450 zł na własne potrzeby oraz zwrot kosztów przejazdu z i do Wrocławia.

Harmonogram:
14 – 20 czerwca / godz. 11.00 – 17.00 / prace nad nad pokazem i próby
20 czerwca / godz. 20.00 / finalny performance

Jak się zgłosić: prosimy o przesyłanie dokumentów w wersji polskiej i angielskiej.

  • CV
  • Portfolio (maks. 20 MB; dla wideo należy dodać linki oraz hasła dostępu)
  • Wypowiedź dotycząca tematu wiodącego, czyli zmian klimatycznych oraz uzasadnienie chęci udziału w projekcie (max. 1000 znaków ze spacjami)

Deadline: zgłoszenia przyjmujemy do 14 maja 2021, drogą mailową na adres [email protected] z następującym tytułem: REZYDENCJA ARTYSTYCZNA. Dodatkowe pytana prosimy kierować na adres [email protected]

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

04.05.2021