EN

12.06.2021, 13:05 Wersja do druku

Wrocław. Koncert-spektakl Pussy Riot i inne wydarzenia 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Siedmioro wykonawców zostało zakwalifikowanych do finału konkursu aktorskiej interpretacji piosenki, który odbywa się w ramach trwającego we Wrocławiu do piątku 41. Przegląd Piosenki Aktorskiej.

fot. mat. organizatora

Jak poinformowała PAP rzeczniczka PPA Joanna Kiszkis, członkowie Rady Artystycznej PPA, po wysłuchaniu 21 uczestników II etapu konkursu aktorskiej interpretacji piosenki, zakwalifikowali do finału siedmioro wykonawców.

Wśród finalistów są studenci szkół artystycznych, aktorzy teatralni oraz młodzi wokalści. Finał konkursu odbędzie się 18 czerwca na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol. Jury przyzna zdobywcy Grand Prix statuetkę Złotego Tukana i 25 tys. zł.

Jednym z wydarzeń tegorocznej edycji PPA będzie koncert-spektakl rosyjskiej grupy feministycznej Pussy Riot, połączony z dokumentacją filmową działań grupy, który odbędzie się w sobotę. Tego dnia na podwórkowej scenie Impartu wystąpi też Natalia Sikora z grupą Huncwot.

W kolejnych dniach publiczność PPA będzie miała okazję wysłuchać koncertów m.in holenderskiej wokalistki Kovacs, pochodzącego z Bułgarii performera i wokalisty Ivo Dimcheva oraz Portugalczyka Salvadora Sobrala - laureata konkursu Eurowizji.

Podczas przeglądu wystąpią także Renata Przemyk, która zaśpiewa w duetach m.in. z Adamem Nowakiem, Czesławem Mozilem i Johnem Porterem, a także Magda Kumorek, Mary Komasa oraz duet Karaś/Rogucki.

fot. Monika Stolarska

Oprócz spektaklu „Przybysz” w programie festiwalu znalazły się również inne przedstawienia dyplomowe szkół teatralnych takie jak „Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów” Agaty Dudy-Gracz z warszawskiej Akademii Teatralnej oraz "Inni ludzie" według tekstu Doroty Masłowskiej w reżyserii Macieja Stuhra z wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych.

Pokazane zostaną także przedstawienia "Złota skała. Opowieść o Robercie Brylewskim" warszawskiego Teatru Studio oraz "Boże! Ojczyzna! – Ale jaka?" w reżyserii Bogusława Sobczuka, w którym poezje o Polsce będą recytować aktorzy-mistrzowie słowa, a śpiewać – młodzi wokaliści. Podczas festiwalu nie zabraknie także koncertów Nurtu Off.

Koncert Galowy „Wiązanka pieśni miłosnych” wyreżyseruje w tym roku Jan Klata, a na scenie Teatru Polskiego widzowie będą mogli zobaczyć m.in. Emose Uhunmwangho, Magdę Szczerbowską, Marcina Czarnika i Romana Gancarczyka.

Festiwal zamknie spektakl „Być jak Beata” z Teatru Współczesnego w Szczecinie, z utworami Beaty Kozidrak.

PPA gości w tym roku nie tylko w Teatrze Capitol, ale także m.in. na niedawno otwartej Scenie w Podwórku w Imparcie, w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, Teatrze Polskim i w Synagodze pod Białym Bocianem.

Organizatorem Przeglądu jest Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, mecenasem – Miasto Wrocław.

fot. mat. teatru

Źródło:

PAP