EN
8.03.2022, 12:39 Wersja do druku

Wrocław. Wraca „Akcja: Edukacja” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

Wrocławska pantomima wznawia działalność edukacyjną w zakresie pantomimy i teatru ruchu. Główna koncepcja programu pozostaje niezmienna – w ofercie znajdą się zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Nowością są warsztaty z kompozycji muzyki teatralnej.

fot. mat. teatru

„Akcja: EDUKACJA” to projekt edukacyjny realizowany we Wrocławskim Teatrze Pantomimy od 2014 roku. Przez blisko 6 lat wzięło w nim udział ponad 5 tysięcy osób, a warsztaty odbywały się na terenie całego Dolnego Śląska.

W tegorocznej ofercie warsztatowej znajdują się popularne i dobrze znane bloki warsztatowe takie jak: Grupa Otwarta, zajęcia dla pedagogów czy warsztaty dla dzieci.

Grupa Otwarta to interdyscyplinarna grupa teatralna adresowana do miłośników teatru od 16 roku życia. Grupa pracuje w systemie trzymiesięcznym nad realizacją premiery prezentowanej na profesjonalnej scenie teatralnej.

Nowością w tegorocznej edycji są warsztaty z kompozycji muzyki teatralnej. W ramach dwumiesięcznego bloku zajęć uczestnicy przygotowują autorską ścieżkę dźwiękową do przedstawienia Grupy Otwartej.

Najmłodsi miłośnicy teatru i teatralnych zabaw ponownie będą mogli się spotkać na zajęciach dla dzieci i ich rodziców. Dedykowany im blok „Co to jest teatr?” zapozna ich z teatralnymi tajemnicami. Tematami warsztatów będą m.in.: charakteryzacja, pantomima, muzyka w teatrze czy kostium teatralny.

Z kolei warsztaty dla pedagogów zapoznają z technikami pracy z dziećmi i młodzieżą ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie elementów techniki pantomimy i rozgrzewki ruchowej.

Zajęcia są prowadzone przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy i odbywają się w siedzibie teatru przy alei Dębowej 16.

Więcej informacji o „Akcji: EDUKACJA” można znaleźć na stronie teatru: pantomima.wroc.pl


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne