EN

24.09.2020, 09:00 Wersja do druku

Wrocław. Weekend teatralnych premier

Po kilkumiesięcznej przerwie bez spektakli w ten weekend swoje najnowsze przedstawienia pokażą trzy wrocławskie sceny.

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na „Miejskiego Ptasiarza” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej, a Teatr Muzyczny „Capitol” na wyreżyserowanego przez Jana Klatę „Lazarusa”. Z kolei Akademia Sztuk Teatralnych zaprezentuje wreszcie przekładaną od wiosny premierę „Udając ofiarę” w reżyserii Krzysztofa Dracza.

Polska prapremiera "Lazarusa"

Słynny musical Davida Bowiego oraz Endy Walsha „Lazarus” polską prapremierę będzie miał we wrocławskim Capitolu w sobotę. Na Dużej Scenie zabrzmią słynne, ale także i te mniej znane utwory „giganta popkultury”. Scenariusz spektaklu jest sequelem powieści „Człowiek, który spadł na Ziemię”. Film pod tym samym tytułem powstał w 1976 roku, a główną rolę zagrał w nim właśnie Bowie.

Historię Thomasa Newtona, Obcego, który wylądował na Ziemi i szybko zaraża się ludzkimi cechami (m.in. chciwością czy egoizmem), reżyseruje Jan Klata. W głównej roli wystąpi gościnnie Marcin Czarnik, a wraz z nim na scenie pojawią się artyści Capitolu: Justyna Antoniak, Klaudia Waszak, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Alicja Kalinowska, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Justyna Woźniak, Adrian Kąca, Artur Caturian, Albert Pyśk i Konrad Imiela.

Do końca listopada zaplanowano 19 pokazów „Lazarusa”. Na wybrane dni wciąż dostępne są bilety. Ze względu na obowiązujące w teatrach obostrzenia w sprzedaży dostępna jest tylko połowa miejsc na widowni.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Po raz pierwszy w Polsce musical Davida Bowiego. Weekend teatralnych premier

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online nr 218

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Katarzyna Mikołajewska

Data publikacji oryginału:

24.09.2020