EN

8.04.2022, 08:48 Wersja do druku

Wrocław. Warsztaty dla obywateli Ukrainy i osób ukraińskiego pochodzenia

Teatr Polski we Wrocławiu zaprasza serdecznie obywateli Ukrainy i osoby ukraińskiego pochodzenia do udziału w warsztatach teatralnych, które odbędą się w weekend 6 - 8 maja w ramach projektu "Including Minority".

fot. mat. teatru

Warsztaty poprowadzi, doświadczony, włoski reżyser Gianluca Iumiento. W atmosferze zaufania i otwartości, będziemy chcieli zrozumieć Wasze historie związane z imigracją i integracją oraz wspólnie odkryjemy kulturę i tradycję Ukrainy.  

Udział w warsztatach jest bezpłatny, nie są też konieczne żadne wcześniejsze doświadczenia teatralne czy artystyczne. W trakcie warsztatów zapewniamy pomoc językową.

Warsztaty odbędą się w piątek wieczorem (6 maja) oraz w sobotę i niedzielę w ciągu dnia (7 i 8 maja) na Scenie na Świebodzkim. Liczba miejsc jest ograniczona!  

Po warsztatach reżyser zaprosi 4 osoby do udziału w dalszej części projektu -  profesjonalnym spektaklu, do którego próby zaczniemy w Teatrze Polskim pod koniec listopada 2022 roku.
 
Wszystkich uczestników zaprosimy do kolejnych naszych działań w ramach Dnia Różnorodności, który planujemy na maj 2023 roku.
 
Warsztaty są częścią projektu "Including Minority" realizowanego z Funduszy EOG.  
 
Zapisy:
Zapisy odbywają się poprzez formularz na stronie www Teatru:
teatrpolski.wroc.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne