EN

22.04.2021, 11:05 Wersja do druku

Wrocław. "VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach" w Instytucie Grotowskiego

Po kilkuletnich poszukiwaniach prowadzonych w ramach zamkniętej pracy Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski i Krzysztof Paździora otwierają drzwi swojego „laboratorium” dla słuchaczy z zewnątrz. Instytut Grotowskiego zaprasza na kilkumiesięczny cykl otwartych prób pracy, które rozpoczną się 7 maja 2021 w Studiu Na Grobli i będą kontynuowane w Otwartej Przestrzeni Kultury w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim. Wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki.

fot. Monika Kotecka

Materiał, który będzie można usłyszeć, jest wynikiem głębokiej fascynacji muzyką gruzińską oraz wieloletnich poszukiwań mających na celu wydobycie pełni potencjału kryjącego się w harmonii. Poza poprawnym, czystym śpiewem leży brzmienie pełniejsze, niosące o wiele więcej muzycznych znaczeń, a nawet zdolne zmieniać powietrze między śpiewającymi a słuchaczami w geometryczną mozaikę. Próby otwarte są okazją do badania, jak przenosić jakości wypracowane w ramach głębokiej pracy laboratoryjnej, na sytuację wykonawczą. Cykl otwartych prób skierowany jest do wszystkich miłośników muzyki, zarówno praktyków, jak i teoretyków.

Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski i Krzysztof Paździora od ponad sześciu lat prowadzą wspólne poszukiwania w obrębie polifonii. W swoim laboratorium pracy z głosem VoiceLAB skupiają się przede wszystkim na wymiarze wertykalnym utworów, aby z każdej harmonii wydobyć maksimum brzmienia. Dzięki takiemu podejściu każdy interwał okazuje się jednostką niosącą określone nastroje, napięcia i rozwiązania, same w sobie stanowiące rodzaj mikroopowieści, a więc stawiające przed wykonawcą wyzwanie wymagające pełnego zaangażowania w działanie wokalne.

Więcej na: https://bit.ly/3asrKZj oraz https://bit.ly/3x9xJvP. Zachęcamy także do obejrzenia lekcji Trzeci wymiar polifonii” dostępnej na platformie TeatrZAR.net: https://bit.ly/3tBtE14. Wydarzenie realizowane w ramach współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

„VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach” odbędą się we Wrocławiu w następujących terminach:

Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32

pt. 7/05, 18.00

Otwarta Przestrzeń Kultury, kościół pw. św. Jana Nepomucena prowadzony przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, aleja Dąbska na terenie Parku Szczytnickiego, niedaleko Ogrodu Japońskiego

pt.–sob. 21–22/05, pt. 18.00, sob. 16.00 i 17.30

pt.–sob. 11–12/06, pt. 18.00, sob. 16.00 i 17.30

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne