EN

5.06.2024, 13:44 Wersja do druku

Wrocław. VI Festiwal Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU i otwarte warsztaty teatralne

W programie cztery czytania performatywne: od skromnego monodramu „Nieznajoma z Sekwany” Jacka Dehnela po multimedialne widowisko pantomimiczno-aktorskie „Pamiętnik żebra Adama” na podstawie sztuki Michała Bajera, a także: „Rozmowy mijane” Ignacego Karpowicza, „Budowniczy schronów” Michała Walczaka.

fot. mat. organizatora

 Wszystkie sztuki pochodzą z Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU 2023.

Dodatkowo zaprezentowany zostanie spektakl Barbary Bendyk i Szymona Króla na podstawie improwizacji aktorskich pt. „Pies”. Przedstawienie zostało uhonorowane Nagrodę Główną na 13. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie. W programie

W czasie Festiwalu odbędą się także otwarte warsztaty dramaturgiczne „Nie ma dramatu”, które przeprowadzi Magdalena Drab – uznana polska dramatopisarka, laureatka wielu nagród, m.in. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU czy Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Zapraszamy do składania zgłoszeń. Poniżej szczegóły.

Warsztaty dramaturgiczne NIE MA DRAMATU

Czas trwania: 29 – 30 czerwca, w godz. 10.00-16.00

Uczestnicy: osoby pełnoletnie (18+)

Koszt: bezpłatne

Liczba miejsc: 10

Na zgłoszenia czekamy do 10 czerwca.

W zgłoszeniu proszę podać imię, nazwisko i wiek (w celach organizacyjnych) oraz w 1000 znakach (ze spacjami) odpowiedzieć na pytanie – dlaczego chcę wziąć udział w warsztatach?

Na zgłoszenia czekamy pod adresem: [email protected].

Grupa dziesięciu osób zostanie wybrana na podstawie przedstawionego uzasadnienia.

Uwaga! Zgłoszenie oznacza zgodę uczestnika na ewentualne utrwalenie jego wizerunku w trakcie warsztatów w celach dokumentacyjnych i promocyjnych wydarzenia.

***

Magdalena Drab – aktorka, dramatopisarka, reżyserka. Laureatka wielu nagród za twórczość dramatopisarską, m.in. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (za dramat Słabi. Ilustrowany banał teatralny), Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU (za Patoformy), Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (za Dzielni chłopcy i Wyzwolenia).

Jest współzałożycielką Fundacji Teatr Zamiast, w którym zrealizowała autorski monodramu Curko Moja Ogłoś To, który przyniósł jej liczne nagrody. m. in. główną nagrodę w 1. Konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best Off”, wyróżnienia na Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora czy Festiwalu „Kontrapunkt” w Szczecinie.

Była nominowana do Paszportu „Polityki”. Jest także laureatką „Warto” - nagrody „Gazety Wyborczej” dla młodych twórców (2019) oraz Wyróżnienia im. Zygmunta Hübnera „Złoty Prolog” (2020).

Od 2020 roku jest pedagożką Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, a od 2014 roku – aktorką Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Szczegóły: www.wteatrw.pl

Źródło:

Materiał nadesłany