EN

27.05.2021, 08:56 Wersja do druku

Wrocław. Teatr plenerowy znów zagra w parkach

Inne aktualności

Już po raz czwarty Wrocławski Teatr Plenerowy zaprasza na pokazy spektakli organizowane w parkach i na skwerach. Podczas pięciu weekendów widzowie będą mogli zobaczyć "Kartotekę" Tadeusza Różewicza. Pisze Katarzyna Mikołajewska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin poety i dramaturga, dlatego artyści zdecydowali się na przygotowanie plenerowej inscenizacji jednego z najsłynniejszych tekstów Różewicza.

– Ponieważ teatr plenerowy ma swoją specyfikę, jest otwarty na każdego widza, także (a może zwłaszcza) tego niewyrobionego, dla którego być może będzie to pierwszy kontakt z teatrem, od początku braliśmy pod uwagę dwa tytuły: "Odejście Głodomora", treść koresponduje z pandemią i jest niezwykle współczesna: konsumpcja, zamknięcie i ofiarowanie swojego głodowania światu, i "Kartotekę", tytuł najbardziej znany, najmocniej kojarzony z autorem, chociaż to pierwszy dramat poety. Treść silnie koresponduje ze współczesnością – oto w zamknięciu, leżąc na łóżku, robimy bilans swojego życia – wyjaśniają inicjatorzy projektu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr plenerowy znów zagra we wrocławskich parkach

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Katarzyna Mikołajewska

Data publikacji oryginału:

17.05.2021 16:02

Wątki tematyczne