EN

4.12.2020, 10:28 Wersja do druku

Wrocław. Teatr Komedia zaprasza online

fot. mat. teatru


Drodzy Widzowie,  przez ponad 23 lata działalności Wrocławskiego Teatru Komedia przyzwyczailiśmy się do Państwa licznych odwiedzin w naszych skromnych, teatralnych progach. Państwa frekwencja i przywiązanie do naszego repertuaru budzą w nas w dumę i olbrzymią wdzięczność.

Dziś to teatr może zapukać do Państwa drzwi i sprawić, by w tym specyficznym czasie uśmiech zagościł na Państwa twarzach. Nie ukrywamy, że rola gospodarza wychodzi nam najlepiej, ale chętnie wcielimy się również w postać gościa nieproszonego.

Z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy przygotować dla Państwa prezenty. Stworzyliśmy cykl trzech spektakli on-line: „Boeing Boeing”, „Pomoc domowa" oraz „Przyjazne dusze", z których przeprowadzimy transmisję na żywo. Każda ze sztuk odbędzie się w grudniu pod patronatem Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka.

W tym świątecznym okresie, wszyscy nasi widzowie mogą zakupić bilet na spektakl on-line na www.teatrkomedia.com w symbolicznej cenie 26 złotych. To ciekawa alternatywa na spędzenie wieczoru w gronie najbliższych, a także ufundowanie swoim pracownikom bożonarodzeniowych upominków.

Zakupiony przez Państwa bilet to cegiełka umożliwiająca Wrocławskiemu Teatrowi Komedia stanie na straży uśmiechu i kultury w tych trudnych czasach.

Bardzo zależy nam również na uśmiechu ludzi, którzy od połowy marca dzielnie walczą o zdrowie i życie nas wszystkich. Zdecydowaliśmy, że na pierwszy spektakl on-line, personel medyczny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza - Radeckiego we Wrocławiu, uzyska całkowicie darmowy dostęp. Nie ma obecnie nic bardziej istotnego jak docenienie wytrwałości i tytanicznej pracy naszej służby zdrowia.
Bądźcie z nami przez kolejne lata i zaproście Komedię do swoich domów. Z chęcią Państwa odwiedzimy!
fot. mat. teatru

BOEING BOEING
5 GRUDNIA - GODZ. 20:00

„Boeing Boeing" to komedia sytuacyjna autorstwa francuskiego dramaturga Marca Camolettiego. W 1991 roku została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień - 17 500 w 55 krajach świata. W 2008 roku zaś nagrodzona została prestiżową Tony Awards - odpowiednikiem Oscara w świecie teatru. Sztuka opowiada historię Maksa i jego narzeczonych, wszystkie są stew ardesami. Każda z nich sądzi oczywiście, że to ona jest tą jedyną. Dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag służącej (Dorota Wierzbicka-Matarrelli) Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych. Co stanie się jednak, gdy z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym, wszystkie one zjawią się u
Maksa niemal w tej samej chwili?

OBSADA: Nadia: Dorota Wierzbicka-Matarrelli
Jola: Katarzyna Skoniecka Janet: Magdalena Margulewicz / Małgorzata Kałuzińska
Johanna: Marzena Kopczyńska
Paweł: Krzysztof Grebski Maks: Wojciech Dąbrowski

***


fot. mat. teatru

POMOC DOMOWA

12 GRUDNIA - GODZ. 20:00

Przezabawna komedia Marca Camolettiego, w znakomitej adaptacji Barto sza Wierzbięty (autora dialogów, między innymi do filmów: „Shrek", „Mada gaskar", „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra") - przetłumaczona przez niego po sukcesie sztuki "Boeing Boeing". Ten błyskotliwy tłumacz postanowił postać Nadii z "Boeing Boeing" (Dorota Wierzbicka-Matarrelli) przenieść w nowe realia, w inne życiowe sytuacje. I tym razem akcja spektaklu rozgrywa się w domu Maxa (Wojciech Dąbrowski) i Joli (Katarzyna Skoniecka) prowadzonym przez obdarzoną ciętym, inteligentnym dowcipem - pomoc domową. Małżeństwo, zdrada i chęć przeżycia miłosnej przygody. Sex, doświadczenie i młodość: Ilona Lewandowska i Kornel Sadowski /Jakub Giel - ciągle zaskakujące widza sytuacje życiowe, duża ilość trzaskających drzwi i znakomicie przetłumaczone dialogi. To wszystko gwarantuje tej sztuce po dobny sukces jaki odniósł ulubiony przez widzów "Boeing Boeing". Plejada wspaniałych polskich artystów sceny - kostiumy Zofia De Ines, muzyka Bartosz Pernal, scenografia Wojciech Stefaniak to już absolutna wisienka na naszym teatralnym torcie. Osłodźcie nim sobie codzienną rzeczywistość i  skosztujcie naszego Teatru!

OBSADA: Nadia: Dorota Wierzbicka-Matarrelli
Jola: Katarzyna Skoniecka Maja: Ilona Lewandowska / Lucyna Szierok-Giel
Maks: Wojciech Dąbrowski Marek: Kornel Sadowski / Jakub Giel

***

fot. mat. teatru

PRZYJAZNE DUSZE
19 GRUDNIA - GODZ.20:00

Do urokliwego domu pod Londynem, będącego właśnie do wynajęcia, wprowadza się młoda para, Mary i Simon. Ona - ciepła, dobra, kochająca swego męża dziewczyna. Jest w ciąży.
On - początkujący pisarz powieści kryminalnych.
Poprzednimi właścicielami domu byli, tragicznie zmarli Jack i Suzie. W spektaklu obserwujemy ewolucję stosunku duchów - Jacka i Suzie do młodych: Mary i Simona. Z czasem duchy orientują się, że młoda para reprezentuje sobą to czego im, którzy ze świata odeszli, nie udało się na ziemi zrealizować. Postanawiają im pomóc,  przy wsparciu Anioła Stróża. Wzruszająca komedia romantyczna, która pobudza do refleksji nad
przemijaniem ale czyni to w sposób jasny,
wesoły i bardzo szlachetny.

OBSADA: Anioł Stróż: Emilia Krakowska Marta Bradshaw (matka): Marzena Oberkorn
Susie Cameron: Katarzyna Skoniecka Mary Willis: Natalia Jesionowska/Patrycja Łacina-Miarka Jack Cameron: Wojciech Dąbrowski/Tomasz Lulek
Simon Willis: Radosław Kasiukiewicz Mark Webster: Paweł Okoński/Krzysztof Grębski

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne