EN

16.11.2023, 16:24 Wersja do druku

Wrocław. „Taniec Tradycja Transgresja” w Instytucie Grotowskiego

W dniu 17 listopada o godzinie 19.00 i 21.00 w Studio Na Grobli Instytutu Grotowskiego, odbędzie się wyjątkowy spektakl pt. „I Should Have a Party for All the Thoughts I Didn’t Say – processes”, stworzony przez Samantę Shay przy udziale aktorów Teatru ZAR i Source Material, przy wsparciu Pina Bausch Zentrum.

fot. Daniele Fummo / mat. teatru

To zaskakujące połączenie tańca i teatru, inspirowane twórczością Antona Czechowa, będzie badać delikatne niuanse żałoby, prezentując pogrzeb i stypę w sposób tragikomiczny, jednocześnie niekonwencjonalny. Wstęp na spektakl jest wolny, jednak konieczna jest wcześniejsza rezerwacja bezpłatnej wejściówki.

Spektakl skupiający się na subtelnych aspektach ludzkiego doświadczenia, odwołujący się do Czechowa, porusza tematykę przyszłości, nostalgię, cierpienie i możliwość tworzenia więzi w dynamicznym świecie. Przeplata granicę między niekompletną przeszłością a niepewną przyszłością, próbując zrozumieć, co warto zachować z minionych czasów, a co pozostawić za sobą.

Dodatkowo, 18 listopada o godzinie 17.00, odbędzie się spotkanie „Taniec Tradycja Transgresja”, łączące artystów z Pina Bausch Zentrum, Source Material i Teatru ZAR w inspirującą dyskusję na temat relacji tradycji z procesem twórczym w sztuce teatru i tańca.

Spotkanie to okazja do zgłębienia dziedzictwa Jerzego Grotowskiego i Piny Bausch oraz ich wpływu na nowe formy twórczości. Uznani artyści, m.in. Julie Anne Stanzak, Julie Shanahan Jarosław Fret czy Samanta Shay, podzielą się swoimi doświadczeniami i spojrzeniem na rozwój sztuki.

Projekt oraz spektakl łączą różne perspektywy artystyczne, mając na celu poszerzenie horyzontów widzów i inspirację do refleksji nad naszym współczesnym doświadczeniem życiowym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach, obiecujących zarówno głębokie przeżycia artystyczne, jak i refleksję nad naszym miejscem w dzisiejszym świecie.

Spotkanie oraz pokaz spektaklu „I Should Have a Party for All the Thoughts I Didn’t Say – processes” są realizowane w ramach projektu Teatru ZAR „Taniec Tradycja Transgresja”. Dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej o spektaklu.

Więcej o spotkaniu.

Źródło:

Materiał nadesłany