EN

11.08.2021, 08:28 Wersja do druku

Wrocław. Spektakl dźwiękowy "Dialog i człowiek"

Stowarzyszenie „Rita Baum” zaprasza na spektakl dźwiękowy "Dialog i człowiek " według tekstów Romana Ingardena w reżyserii Andrzeja Ficowskiego.

fot. mat. organizatora

Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia 2021 roku o godzinie 18.00 w Centrum na Przedmieściu we Wrocławiu, ul.Prądzyńskiego 39 A. Pokaz odbędzie się w ramach projektu "Czytanie w Ciemnościach. Cykl wydarzeń artystycznych dla osób wykluczonych w 2021 r."

Spektakl oparty jest na tekstach Romana Ingardena z tomu “Książeczka o człowieku” opartych na fragmentach czterech części:  “Człowiek i przyroda”, “Człowiek i jego rzeczywistość”, “O dyskusji owocnej słów kilka” oraz “Człowiek i czas”.  Filozof nakłania czytelnika do refleksji o naturze człowieka, dotykając tematów ponadczasowych takich jak - kim jesteśmy dla siebie, czym wyróżniamy się w przyrodzie, jak sobie radzimy z czasem i przemijaniem, kiedy czujemy się wolni, czym jest odpowiedzialność w ciągle zmieniającym się świecie. Teksty filozoficzne Romana Ingardena zostały zaadaptowane na potrzeby spektaklu niewizualnego dla osób z niepełnosprawnościami.

Realizatorzy spektaklu:
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Ficowski
Aktorzy: Paweł Kutny, Kamil Dawid Gałuszka
Muzyka: Roman Felczyński

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne