EN

6.08.2021, 16:20 Wersja do druku

Wrocław. Sierpniowe spektakle WTL

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza od 20 sierpnia na swoją scenę. 

fot. mat. teatru

LOT PRZEZ TĘCZĘ (4+)
 
 20.08 | 18:00       

 21.08 | 15:00      

 22.08 | 15:00      

 Pierwsza z propozycji, przedstawienie LOT PRZEZ TĘCZĘ (4+) w reżyserii Radoslawa Kasiukiewicza, to opowieść o solidarności i przyjaźni, dzięki którym mogą się spełnić wielkie, pozornie nierealne pragnienia.
Mała myszka Piki ma wielkie marzenie: chciałaby pofrunąć wysoko do nieba, zobaczyć świat z góry i przelecieć przez tęczę. Jej przyjaciele, Tipo i Chiki, robią wszystko, żeby mogła je spełnić. Nie powstrzyma ich nic i nikt, nawet wielki szczur Rydlak, chcący zająć mysią norkę. Z pomocą przychodzi mędrzec Ziba i jego wynalazki, a także tajemnicza latająca mysz, którą znają wszystkie dzieci...

fot. mat. teatru

OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała swojego imienia (6+)
 
 27.08 | 18:00       

 28.07 | 15:00      

 29.08 | 15:00      


A tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego zapraszamy na spektakl
OJEJA! ALBO O DZIEWCZYNCE, KTÓRA NIE ZNAŁA WŁASNEGO IMIENIA (6+),
najnowsze przedstawienie duetu Maria Wojtyszko - Jakuba Krofta.
Tytułowa bohaterka nie zdała do drugiej klasy, co spowodowało nieprzewidywalne konsekwencje. W brawurowo zrealizowanym spektaklu zobaczycie pojedynki piratów, spotkacie przezabawne trole i piękne syreny, odwiedzicie warownię krasnoludów (nie krasnoludków! :)
Zapraszamy – są jeszcze bilety!

Rewelacyjna inscenizacja, pełna radości i świetnych pomysłów reżyserskich. Jakub Krofta po raz kolejny potwierdza, że czeski teatr lalek nie ma sobie równych w świecie. Maria Wojtyszko należy dziś do najwybitniejszych autorek nie-banalnych sztuk dla młodego widza. Sprawnie tworzy proste, atrakcyjne teatralnie i łatwe do zrozumienia sytuacje, w których potrafi przemycić zaskakująco głębokie i skomplikowane treści. Pisze dramaty z wielkim szacunkiem dla dziecka, co nie jest wcale takie znowu częste w teatrze lalek.
„Urocze trolle i wściekłe krasnale”, Mirosław Kocur, teatralny.pl

Prezentacja przedstawień obędzie się w zalecanym reżimie sanitarnym w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Widzów i wszystkich pracowników teatru. Zapewniamy, że robimy wszystko, żebyście byli u nas bezpieczni. Dlatego prosimy – przed przybyciem do teatru zapoznajcie się z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa dostępnymi na naszej stronie: teatrlalek.wroclaw.pl

Do zobaczenia w teatrze!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne