20.01.2021, 08:10 Wersja do druku

Wrocław. Recital Mariusza Kiljana online w TPL

23 i 24 stycznia Teatr Polski zaprasza na  retransmisję online recitalu "Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty" w wykonaniu Mariusza Kiljana.

fot. Krzysztof Citak / mat. teatru

Wszędzie na świecie rodzimy się i umieramy, tęsknimy i kochamy, czasem jesteśmy szczęśliwi, a potem strasznie cierpimy, płaczemy i śmiejemy się. Wszędzie na świecie, a czasem jak najdalej od ludzi. Są dni, kiedy nie możemy żyć bez kontaktu z innymi ludźmi, a czasem tylko przyroda potrafi ukoić nasz ból. Wszędzie tak jest i w każdym z nas. Wszędzie i nigdzie. Wszędzie i zarazem gdziekolwiek. Gdziekolwiek na świecie i gdziekolwiek w nas.

O tym jest moja podróż po twórczości Marka Grechuty w recitalu Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty. Pytać zawsze – dokąd, dokąd?

Zapraszam, Mariusz Kiljan.

Recital znakomitego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusza Kiljana, złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty miał premierę 15 grudnia 2019 podczas Koncertu Galowego wrocławskiego festiwalu Grechuta. Inspiracje-Interpretacje. Od marca 2020 roku prezentowany jest na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu.

"Aktor dokonał mistrzowskiej interpretacji. Piosenki z repertuaru zespołu Anawa wrocławski aktor zaśpiewał w sposób kongenialny, nadając im nowe sensy, współczesne brzmienia i nową kreacyjną prawdę. Na artystę patrzyło się zachłannie i chłonęło każdy jego ruch, słowo i frazę muzyczną. Wspaniali muzycy zaproponowali nieoczywiste aranżacje znanych piosenek Grechuty. Łagodnej poetyce towarzyszyły mocne, elektroniczno-rockowe wykrzykiwane manifesty, mantryczne zapętlenia, jazzowe saksofonowo-gitarowe improwizacje"

Dorota Olearczyk, pik.wroclaw.pl

Retransmisja online recitalu odbędzie się 23 i 24 stycznia 2021 r.

Bądźcie z nami online:

23.01.2021, godz. 19.00

24.01.2021, godz. 17.00

Czas trwania spektaklu 100 minut bez przerwy

Bilety 10 zł

Teatr Polski we Wrocławiu: www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienie/gdziekolwiek-wibracje-na-temat-grechuty

Źródło:

Materiał nadesłany

Data:

20.01.2021

Wątki tematyczne