EN

23.04.2021, 10:35 Wersja do druku

Wrocław. Rabaty na książki z okazji rocznicy premiery „Księcia Niezłomnego”

25 kwietnia 1965 roku we Wrocławiu odbyła się premiera „Księcia Niezłomnego” Teatru Laboratorium w reżyserii Jerzego Grotowskiego. Tym razem, z okazji rocznicy premiery spektaklu do słów Calderóna-Słowackiego, obniżamy ceny trzech książek:

Pedro Calderón de la Barca/Juliusz Słowacki: „El príncipe constante/Książę Niezłomny”, wstęp i opracowanie Beata Baczyńska

Dwujęzyczne wydanie zawiera oryginał „Księcia Niezłomnego” w języku hiszpańskim autorstwa Pedra Calderóna oraz polski przekład Juliusza Słowackiego, a także wstęp Beaty Baczyńskiej – hispanistki, teatrolożki i profesor nadzwyczajnej Uniwersytetu Wrocławskiego, opisujący i wyjaśniający zmiany, jakich w tekście dokonał Słowacki.

Serge Ouaknine: „«Książę Niezłomny». Studium i rekonstrukcja spektaklu Jerzego Grotowskiego i Teatru Laboratorium”, przekład Juliusz Tyszka

Legendarny opis spektaklu w postaci szkiców i not Serge’a Ouaknine’a, stażysty Teatru Laboratorium w 1966 roku, uzupełniony o wstęp „«Książę Niezłomny» – czterdzieści cztery lata później” i artykuł „Powrót do próby «Księcia Niezłomnego»”.

„Misterium zgrozy i urzeczenia. Przedstawienia Jerzego Grotowskiego i Teatru Laboratorium”, redakcja Janusz Degler i Grzegorz Ziółkowski

Tom zawiera ponad 60 tekstów dotyczących spektakli Jerzego Grotowskiego i Teatru Laboratorium, zarówno recenzji, polemik, jak i syntez i analiz. O „Księciu Niezłomnym” pisząLudwik Flaszen, Leonia Jabłonkówna, Tadeusz Kornaś i Zbigniew Osiński. W książce znalazły się także szkice Jerzego Gurawskiego do spektaklu oraz fotografie, w tym kolorowe, dokumentujące różne warianty spektaklu.

Promocja obowiązuje od piątku do poniedziałku 23–26 kwietnia 2021 w księgarni internetowej i sprzedaży stacjonarnej w Sekretariacie Instytutu Grotowskiego. Każda książka kosztuje 10,50 PLN.
ksiegarnia.grotowski-institute.pl

Źródło:

Materiał nadesłany