EN
28.11.2022, 10:09 Wersja do druku

Wrocław. Projekt „Teatr Szczególnie Potrzebny” w Teatrze Układ Formalny

Projekt „Teatr Szczególnie Potrzebny” polega na organizacji cyklu przedstawień Teatru Układ Formalny dla młodzieży z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu.

fot. mat. teatru

Zadanie "Teatr Szczególnie Potrzebny" w ramach projektu "Kultura Dostępna" polega na wypełnieniu luki w ofercie kulturalnej Wrocławia – dostępu do sztuki dla młodzieży z niepełnosprawnościami słuchu i wzroku. Profesjonalne przedstawienia poruszające problemy rzeczywistości młodych osób, zostają zaadaptowane zgodnie z najwyższymi standardami dostępności i zaprezentowane przede wszystkim dla uczniów ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Spektakle rozszerzone zostają o warsztaty wykorzystujące pedagogikę teatralną do aktywizowania kompetencji kulturowych młodzieży z niepełnosprawnościami. Celem cyklu jest zniesienie barier w dostępie do sztuki dla grupy społecznej szczególnie zagrożonej wykluczeniem kulturalnym, w okresie życia, w którym kontakt z kulturą ma niebagatelny wpływ na rozwój kompetencji kulturowych, wrażliwości i empatii.

fot. mat. teatru

Dotychczas zaprezentowane zostały trzy spektakle – jeden pokaz spektaklu “Słowo na G” oraz dwa pokazy “Nie karmić potwora. Wszystkie z tłumaczeniem na PJM, napisami oraz audiodeskrypcją.

Przed nami ostatnie pokazy spektaklu “A miłości bym nie miał”, które również zostaną wzbogacone o tłumaczenie na PJM, napisy oraz audiodeskrypcję, które odbędą się 30 listopada oraz 1 grudnia o godzinie 11:00.

Wszystkie spektakle są bezpłatne.

Zadanie „Teatr szczególnie potrzebny” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne