EN

13.06.2024, 15:29 Wersja do druku

Wrocław. Premierowa „Kosmetyka wroga” w Teatrze Układ Formalny

Premiera spektaklu „Kosmetyka wroga” na podstawie powieści Amélie Nothomb w reżyserii i adaptacji Grzegorza Grecasa odbędzie się 22 czerwca  w Centrum na Przedmieściu przy ulicy Prądzyńskiego 39A.

fot. proj. Maciej Rabski / mat. teatru

O spektaklu „Kosmetyka wroga”:
„Kosmetyka Wroga” to adaptacja bestsellerowej powieści Amélie Nothomb opowiadającej o ciemnej stronie ludzkiej natury. Nowa wersja spektaklu powstała na bazie realizacji, która była jedną z pierwszych w dorobku naszego teatru.

Jerome Angust obudził się tego ranka z myślą, że to będzie dobry dzień. Nie przewidział awarii samochodu, pogubionego kierowcy z aplikacji i nieoczekiwanej zmiany peronu miejskiej kolejki. Na domiar złego, w oczekiwaniu na kolejny pociąg, przysiada się do niego samozwańczy Król Peronu – Textor Texel. Znoszona kurtka, dwie różne skarpetki i sklepowy wózek pełen skarbów i śmieci pozwalają domyślić się, jak będzie przebiegać ta rozmowa.

Jednak Textor Texel nie zaczepia Jerome’a, by prosić o jałmużnę. Jego misja jest znacznie bardziej skomplikowana i posiada wewnętrzną strukturę. Jerome będzie musiał wysłuchać trzech opowieści i zaśpiewać piosenkę, by odkryć prawdziwe intencje swojego towarzysza. Ale wszystko w swoim czasie – jak wiemy, opóźnienia pociągów mogą ciągnąć się w nieskończoność.

Realizatorki/realizatorzy:

adaptacja/ reżyseria: Grzegorz Grecas
scenografia: Maciej Rabski
reżyseria światła/ projekcje: Kacper Scheffler
muzyka/ udźwiękowienie/ realizacja dźwięku: Wiktor Grzegorzewski
rekwizyty/ kostiumy: Barbara Scheffler
produkcja: Barbara Scheffler

Obsada:

Adam Michał Pietrzak, Maciej Rabski

PREMIERA 22 czerwca 2024 roku; Sala Formalna – Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A, Wrocław

Spektakl jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław. Sztuka powstaje przy wsparciu organizacji partnerskiej – Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Źródło:

Materiał nadesłany