EN

26.09.2020, 10:12 Wersja do druku

Wrocław. Premiera "Lazarusa" w Capitolu

mat. teatru

Długo wyczekiwana premiera musicalu "Lazarus" już dzisiaj w Teatrze Capitol.

Przedstawiciele obcej cywilizacji szukają na Ziemi nowego miejsca do życia. Jeden z nich, Thomas Newton, funkcjonując w ludzkim przebraniu, wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę do zdobycia władzy i wpływów. Dzięki swoim nadludzkim zdolnościom zdobywa fortunę, ale nabywa też ziemskich przywar: chciwości, egoizmu, popada w alkoholizm.

Oto fabuła powieści Waltera Tevisa "Człowiek, który spadł na ziemię". W 1976 roku na ekrany kin książkę przeniósł Nicolas Roeg w roli głównej obsadzając jednego z najpopularniejszym wokalistów wszech czasów, czyli Davida Bowiego.

W 2015 roku w Nowym Jorku na Broadwayu odbyła się premiera musicalu "Lazarus". Scenariusz stworzył irlandzki dramaturg Enda Walsh, wyreżyserował go Belg Ivo van Hove. Za ścieżkę dźwiękową spektaklu posłużyły największe przeboje Bowiego, w tym „Life on Mars”, „This is Not America”, „Absolute Beginners” i kilkanaście innych utworów, nowych albo na nowo zaaranżowanych przez wokalistę.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kultura na weekend: premiery w teatrach, koncerty i nowe wystawy [NASZE PROPOZYCJE]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.