EN

26.10.2020, 16:06 Wersja do druku

Wrocław. Podsumowanie projektu Zespołu Teatralnego Piotra Hildta

mat. organiztora

Podsumowano debiutancki projekt Zespołu Teatralnego Piotra Hildta prowadzony pod auspicjami Uniwersytetu Wrocławskiego i patronatem finansowym Urzędu Miasta Wrocławia.

Premierą spektaklu „W poszukiwaniu tożsamości” na podstawie dramatu J.P. Sartre'a zakończyły się warsztaty przeprowadzone w czasie wakacji. Ich partnerem był także Ośrodek Postaw Twórczych – wrocławska instytucja kultury, której ideą jest edukacja poprzez sztukę i twórczą aktywność.Od początku Zespołowi Teatralnemu przyświecają nie tylko cele artystyczne (typowo praktyczne), ale i interdyscyplinarne. W ten sposób prowadzone przez Piotra Hildta warsztaty mają charakter edukacyjny, a program pracy artystycznej pomyślany jest w taki sposób, by motywować zdolnych studentów do pogłębionego namysłu nad światem.

Tak powstał spektakl o psychologii ludzkich relacji, grze pozorów i filozoficznej wizji zaświatów. Pokazy premierowe odbyły się 29 września w OPT.
"W spektaklu <W poszukiwaniu tożsamości> każdy z trójki bohaterów odczuwa dojmującą niemoc pośmiertnego wpływu na myśli tych, którzy zostali na ziemi – to poprzez pamięć tamtych konstytuuje się ich dalsze istnienie. Każdy z trójki bohaterów jest też ciężarem dla dwójki pozostałych – okazuje się, że ich wolność jest oparta na paradoksalnej symbiozie. To rodzaj zniewolenia, w którym nikt nie może istnieć bez drugiego."


Źródło:

Materiał nadesłany