Logo
Aktualności

Wrocław. Pociąg do Kultury 2025 z Wrocławia do Berlina już na trasie!

23.04.2025, 10:24 Wersja do druku

To nie jest zwykły pociąg, który zawiezie nas z Wrocławia do Berlina. Pociąg do Kultury/ Kulturzug przewiózł już ponad 100 tys. pasażerów, którzy co roku, przez weekend, korzystają z wielu atrakcji. W tym roku wśród gwiazd na pokładzie Pociągu do kultury/ Kulturzug będzie m.in. wrocławska O!drakapela. Pociąg do Kultury 2025 jeździ już od 11 kwietnia i ma zaplanowane kursy do końca 2025 roku. Zobaczcie trasę i ceny biletów Pociągu do Kultury 2025.

fot. mat. organizatora

Pociąg do Kultury łączy Polskę i Niemcy już 9 lat

Specjalne weekendowe połączenie kolejowe z Wrocławia do Berlina, czyli Pociąg do kultury/Kulturzug, po raz pierwszy wyjechał w trasę 30 kwietnia 2016 r., a okazją była Europejska Stolica Kultury 2016. Dzięki wyjątkowemu projektowi turyści z Niemiec mogli przyjeżdżać na kulturalne wydarzenia ESK w naszym mieście, a wrocławianie skorzystać z oferty artystycznej Berlina.

Okazało się, że Kulturzug/ Pociąg do Kultury sprawdził się też bardzo dobrze na innych polach, dlatego od dziewięciu lat jest w rozkładzie jazdy (w 2017 roku otrzymał też specjalną nagrodę Europejska Marka Trendu).

Dziś Pociąg do Kultury to nie tylko propozycja dla turystów, przyjeżdżają nim również rodziny wrocławian, które żyją w Berlinie, a korzystają z piątkowego połączenia Berlin-Wrocław, by odwiedzić bliskich i znajomych.

Bardzo się cieszymy, że ten wyjątkowy projekt kulturalny będzie kontynuowany w tym roku - po nieco dłuższej przerwie, z zachowaniem tych samych cen biletów - i że udało się zapewnić jego finansowanie. W tym roku - skupiając się na literaturze - chcielibyśmy zaprosić pasażerów do słuchania historii w bagażu oraz do dyskusji, wspomnień i - jak zawsze - do aktywności na pokładzie pociągu. Dziękujemy również miastu Wrocław za wsparcie.

Corinna Scheller, kierownik Działu Promocji Kultury, Usług Muzealnych i Doradztwa w Kulturprojekte Berlin

Pociąg do Kultury 2025 – program wydarzeń

Pełny program wydarzeń na pokładzie Pociągu do Kultury znajdziecie na stronie Kulturzug.

Czekają nas zarówno warsztaty, czytania, performance, ale i występy na żywo, a jedną z gwiazd na pokładzie będzie wrocławska O!drakapela, laureat 30 Kreatywnych Wrocławia 2025 (1 czerwca i 2 sierpnia).Ciekawy koncert i performans Marlene Lechner 9 czerwca na trasie do Berlina. A na trasie z Berlina do Wrocławia Anna Świtas poprowadzi warsztaty o polskich tradycjach świątecznych (4 lipca).  

Pociąg do Kultury 2025 – jaką ma trasę?

Możemy skorzystać z połączenia Berlin Lichtenberg-Berlin Ostkreuz-Cottbus-Weißwasser-Węgliniec-Bolesławiec-Legnica-Wrocław Główny. 

Pociąg do Kultury – ile kosztuje bilet?

Kulturzug/ Pociąg do kultury kursuje w terminie od 11 kwietnia do końca 2025 roku, co piątek, sobotę i niedzielę.

Bilet w jedną stronę w relacji Wrocław-Berlin kosztuje 26,90 euro (116 zł), dzieci do lat sześciu podróżują za darmo, a od 6 do 15 roku życia płacą połowę (14,40 euro, 58 zł). Nie ma możliwości przewozu rowerów w „Pociągu do Kultury”.

Bilety kupimy przez stronę Kolei Dolnośląskich bądź w pociągu (ale wtedy będzie o 2 euro drożej).

Można też kupić bilet na Pociąg do Kultury, jeśli jedziemy np. z Węglińca, Bolesławca, czy Legnicy do Berlina lub do Cottbus, albo z Wrocławia tylko do Cottbus. Wtedy ceny są odpowiednio niższe o kilka euro. Szczegóły dotyczące przejazdu Pociągu do Kultury i cen biletów na wybraną relację: kolejedolnoslaskie.pl

Pociąg do Kultury 2025 – rozkład jazdy

W tym roku pociąg ruszył na trasę w piątek 11 kwietnia i będzie kursował pomiędzy Berlinem i Wrocławiem i z powrotem w każdy weekend do końca grudnia 2025 roku. Podróż trwa pięć i pół godziny.

Zobaczcie dokładne godziny odjazdu Pociągu do Kultury 2025.

https://kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/pociag-do-kultury-wroclaw-berlin/

Tytuł oryginalny

Pociąg do Kultury 2025 z Wrocławia do Berlina już na trasie!

Źródło:

Kulturalny Wrocław
Link do źródła

Autor:

Magdalena Talik

Data publikacji oryginału:

21.04.2025

Sprawdź także