EN

31.01.2022, 12:58 Wersja do druku

Wrocław. Po premierze w Teatrze Euforion

Z wielką radością informujemy, że udało nam się zaprezentować po raz pierwszy spektakl "Kobieta jak kobieta" według wybranych utworów poetyckich Tadeusza Różewicza. To święto , ponieważ na nową premierę czekaliśmy 2,5 roku. Jest to 22. premiera Teatru Integracyjnego EUFORION, w którym od lat pracują osoby doświadczające poważnych zaburzeń psychicznych.

fot. mat. teatru

Teatr EUFORION przygotował już spektakle według tekstów poetyckich Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bolesława Leśmiana i Jana Brzechwy. Tym razem postanowiliśmy skupić się na tekstach Tadeusza Różewicza poświęconych roli kobiety i podjąć z nim dyskusję z wykorzystaniem współczesnych piosenek. Rozpoczęliśmy od wiersza "Opowiadanie o starych kobietach".   

W przygotowaniu premiery pomogło nam Centrum Aktywności Lokalnej ze Sceną "Teatru na Bruku" we Wrocławiu przy ul. Pszczelarskiej 7. 

Mamy nadzieję, że będziemy ten spektakl prezentować, podobnie jak poprzednie, w różnych miejscach. Może będą to szpitale psychiatryczne, domy pomocy społecznej, wrocławskie uczelnie oraz festiwale i przeglądy.

Źródło:

Materiał nadesłany