EN

5.06.2020, 15:07 Wersja do druku

Wrocław. Piąty odcinek "Dziennika czasów zarazy"

fot. mat. organizatora

„Nowa normalność?” to tytuł kolejnego, 5 odcinka magazynu „Dziennik czasów zarazy”, realizowanego w ramach projektu „Teatr na faktach” w Instytucie Grotowskiego. Będzie go można zobaczyć na żywo w sieci już 9 czerwca o godz. 19:00. Transmisja odbywa się na fanpage’u projektu „Teatr na faktach” na Facebooku, archiwalne nagrania dostępne są online.

Tematem najnowszego „Dziennika czasów zarazy” jest tzw. „nowa normalność”. W programie m.in. głosy korespondentów z Polski i świata o znoszeniu obostrzeń i zakazów, rozmowa z nauczycielką z liceum plastycznego w Opolu o kondycji nauczycieli i uczniów oraz o pandemicznych egzaminach maturalnych oraz miniatura dramatyczna oparta na serii wywiadów w reżyserii Jakuba Tabisza „Powrót do normalności” o historii ratownika medycznego i chorej na koronawirusa dziewczyny, których życie zupełnie się zmieniło w momencie wybuchu pandemii.

„Teatr na faktach” to projekt realizowany w Instytucie Grotowskiego od października 2018 roku. W lutym 2019 roku odbył się pierwszy przegląd spektakli dokumentalnych, a w czerwcu 2019 „Noc na faktach”, czyli maraton teatralnego dokumentu. Do marca 2020 roku powstało 15 spektakli. Teatr tworzą reżyserzy, aktorzy i producenci z całej Polski. Nad projektem czuwają Krzysztof Kopka i Jakub Tabisz. Więcej o projekcie: https://bit.ly/34cheky

Premierowe odcinki „Dziennika czasów zarazy” będą emitowane od 9 czerwca 2020 w co drugi wtorek o godz. 19:00 na: https://www.facebook.com/teatrnafaktach/. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

 


Janina Cygańska

Źródło:

Materiał nadesłany