EN

8.12.2020, 10:48 Wersja do druku

Wrocław. Piąty odcinek „Akcji: Edukacja 3.0” w sieci

Wrocławski Teatr Pantomimy, zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach dramaturgii i kompozycji etiudy mimicznej w ramach projektu Akcja: EDUKACJA 3.0. Nowy odcinek cyklu jest już dostępny w sieci.

fot. mat. organizatora

Wrocławska pantomima wychodząc naprzeciw sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, dbając o komfort i bezpieczeństwo zarówno uczestników warsztatów, jak i pra-cowników teatru, działania edukacyjne przenosi do sieci.
Seria filmów instruktażowych, składająca się z ośmiu odcinków, podejmuje kwestie związane z dramaturgią i kompozycją ruchu w etiudach pantomimicznych. Aktorki i aktorzy WTP,  prezentując etiudy mimiczne, przybliżą odbiorcom sposoby i możliwości techniki pantomimy oraz ruchowych środków wyrazu do komponowania sytuacji scenicznych i budowania postaci.
W każdym z filmów wykorzystane zostaną elementy techniki takie, jak: iluzja, kontrapunkt, tok, czy mimika.

fot. mat. organizatora

Premierowy piaty odcinek pt. „Złośliwość rzeczy martwych” z udziałem Krzysztofa Szczepańczyka dostępny jest pod linkiem https://youtu.be/ritSBb8iVYg

Filmy adresowane są zarówno dla osób początkujących, jak i dla profesjonalistów, zajmujących się ruchem w swojej pracy zawodowej.

Seria z komentarzami w języku polskim i angielskim dostępna będzie bezpłatnie na stronie www.pantomima.wroc.pl oraz kanałach społecznościowych WTP.

Zadanie „Akcja: EDUKACJA 3.0” dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

08.12.2020

Wątki tematyczne