Wycieczka odbędzie się w sobotę 29 sierpnia 2026 roku. Jej uczestnicy i uczestniczki będą poruszać się po Karpaczu śladami Henryka Tomaszewskiego, twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Karpacz był dla Tomaszewskiego miejscem szczególnym: mieszkał tu, pracował i tutaj zmarł.
W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Miejskiego Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego z oprowadzaniem kuratorskim, wizyta w Świątyni Wang oraz na cmentarzu kościoła ewangelickiego, gdzie spoczywają Henryk Tomaszewski i Tadeusz Różewicz. Uczestnicy zobaczą także miejsce, w którym znajduje się dom Henryka Tomaszewskiego. W planie przewidziano również czas na spacer i samodzielne zwiedzanie Karpacza.
Wyjazd zaplanowano o godz. 8.00 spod siedziby Wrocławskiego Teatru Pantomimy przy al. Dębowej 16. Planowany powrót do Wrocławia około godz. 20.00.
Koszt udziału w wycieczce wynosi 150 zł. Bilety są dostępne na stronie teatru.