EN

20.04.2022, 12:53 Wersja do druku

Wrocław. Najlepsze dyplomy scenografii uczelni artystycznych stają do konkursu

I edycja Konkursu Najlepsze Dyplomy Scenografii Uczelni Artystycznych odbędzie się w salach wystawienniczych Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego.

fot. mat. organizatora

Wystawa wybranych prac rozpocznie się wernisażem w dniu 29.04.2022 o godz. 18.00. i potrwa do 20.05.2022. W tym dniu nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu NDS i uroczyste  wręczenie nagród. Wystawa  nagrodzonych prac będzie otwarta 23.05.2022 i  potrwa do 10.07.2022. Fundatorem Nagrody za I miejsce jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Organizatorem Konkursu Najlepszych Dyplomów Scenografii jest Katedra Scenografii Wydziału AW, WiS ASP WROCŁAW. W konkursie biorą udział uczelnie artystyczne prowadzące studia magisterskie na kierunku scenografia. Konkurs  ma mieć charakter cykliczny, coroczny. Do I edycji przystąpiły: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie,  Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie,  Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Kuratorem wydarzenia jest prof. Elżbieta Wernio, kierownik Katedry Scenografii, kuratorem wystaw dyplomów w  Muzeum Teatru -  Robert Sochacki. Cały zespół pracowników Katedry Scenografii przygotowuje wydarzenie.


***

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego, Oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia, Pl. Wolności 7a, Wrocław.

Źródło:

Materiał nadesłany